Верховна Рада остаточно узаконила ID-карти українців

Дата публікації: 15.7.2016 Розділ: Новини

Верховна Рада прийняла законопроект №3224, яким фактично узаконила пластикові ID як паспорт громадянина України та інструмент цифрової верифікації.

Паспорт

Фото: Арсен Аваков

За відповідне рішення, повідомляє ain.ua, проголосували 226 народних депутатів. Після набуття законом чинності старі паспорти можна буде обміняти на нові та використовувати їх, окрім традиційного посвідчення особи, також для доступу до широкого спектру цифрових послуг. ID можна використовувати для авторизації при використанні держпослуг, а також для цифрового підпису. Раніше ID-паспорти видавали лише громадянам, які досягли 16 років та отримували цей документ вперше.

Радниця мера Львова та лобістка електронного урядування Яніка Мерило вважає, що це доступ до електронних послуг та справжня боротьба з корупцією. Вона зазначила, що попри старання деяких «реформаторів» провалити закон, його все ж прийнято. «Так, закон недосконалий, – написала Яніка у facebook, – але якщо ви такі закони не підтримуєте, то або не розумієте, що крупний план важливіший за деталі, або ви не борці з корупцією».

Електронний паспорт або ID – це пластикова картка з фотографією громадянина та з чіпом, куди записані дані власника, а також можуть бути нанесені відбитки пальців та цифровий підпис (за бажанням). Одна з відмінностей від звичайного паспорта – на самій карті не вказано сімейний стан, він буде записаний на чіпі. З розвитком державних сервісних послуг власники електронних карток будуть отримувати до них доступ.

 

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!