У карпатському селі встановили ліхтарі на сонячних батареях

Дата публікації: 20.7.2016 Розділ: Новини

Жителі села Косове на Івано-Франківщині встановили уздовж дороги ліхтарі на сонячних батареях, повідомляє ресурс ua-reporter.

0-816

Фото: ua-reporter

Встановлення ліхтарів на сонячних батареях профінансували меценати з Євросоюзу. Таким чином, місцева влада вирішила зекономити на витратах на освітлення вулиць. За задумом, сонячні батареї можуть забезпечувати електрикою ще й місцеві адмінбудівлі і дитячий садок.
«У багатьох районах нашої області впроваджено чи впроваджується 17 мікропроектів, спрямованих на зменшення енергозалежності краю. Це особливо важливо для гірських куточків області», – коментує координатор проектів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Івано-Франківській області Леся Попелюх.
Сонячною елекрикою освітлюються вулиці у селі Яворів Косівського району (21 ліхтар), вулиці села Тюдів (37 ліхтарів). А в селі Рожнів до сонячних батарей підключили дитсадок «Сонечко».
Меценати з Євросоюзу надали лише половину потрібних грошей. Решту, за умовами договору, мали виділити із місцевих бюджетів і частину мали зібрати самі жителі. Європейці пояснили, що не хочуть забирати останні кошти у селян, але вклад громади в проект гарантуватиме бережливе ставлення людей до дорогого обладнання.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!