Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Кожен киянин може допомогти зробити Київ більш комфортним, взявши участь у громадському аудиті вулиць та громадських будівель міста.

bord-f1

В рамках проекту «Безбар’єрний Київ» громадські організації збирають дані про наявність порушень державних будівельних норм у сфері доступності для тротуарів, пішохідних зон та будівель громадського призначення (поліклініки, лікарні, дитячі садки, школи, муніципальні аптеки, тощо).

Організатори громадського аудиту пропонують кожному, хто має смартфон з камерою, долучитись до проекту – не змінюючи своїх планів та щоденного життя, трішки уважніше розглядати навколишній простір, звертати увагу та фотографувати те, що може бути незручним для пересування людини з інвалідністю (на візку, з поганим зором, слухом і т.д.), з дитячим візочком, літньої людини, вагітної жінки, родини з дітьми.

На що потрібно звертати увагу?

– В усіх місцях перетину пішохідних шляхів/тротуарів з проїжджою частиною/проїздами мають існувати пониження бордюрів до 2,5 сантиметрів або менше;

– Там само мають бути нанесені маркувальні жовті полоси або тактильна плитка;

– Якщо до будівлі існують сходи, то за будівельними нормами також має існувати і пандус, що відповідає нормам (з кутом нахилу 1:12);

– Якщо у дверях головного входу до будівлі є поріг, то він має бути не вищим за 2,5 сантиметри.

Що робити, якщо побачили порушення?

– Сфотографувати об’єкт, який на вашу думку не відповідає критеріям, наведеним вище;

– Надіслати фотографію на електронну пошту [email protected] (Олена Педай) чи [email protected] (Юрій Чухрій) додавши до зображення текст з адресою, де було зроблено фото порушення та коротким описом об’єкту.

Як використають зібрані дані?

Усі фото та описи об’єктів занесуть у спільну базу даних, після чого планується публікація порушень у сервісі скарг 1551, написання запитів та звернень з вимогою приведення громадських просторів до відповідності з державними будівельними нормами. Організатори також шукають волонтерів, які б допомогли обробити та систематизувати зібрані дані для подальшого їх використання.

Проект реалізовуються громадськими організаціями «Демальянс Допомога», «Підмога.info» та «Демальянс жінок».

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button