Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
31 серпня у Маріуполі відбулася презентація першого на прифронтовій зоні Центру надання адміністративних послуг, який вже у вересні надаватиме більше ста послуг жителям регіону.
У перелік послуг Центру входять адміністративні: оформлення паспортів, довідок про право власності, дозвільні щодо землевідведення, реклами, будівництва, послуги Міністерства юстиції та МВС, а також довідкові послуги, зокрема про перебування на черзі на отримання квартири. Найближчим часом почне працювати візовий центр, де маріупольці зможуть оформити візу в Європу, не виїжджаючи за межі міста.
З понеділка по суботу прийом у центрі відбуватиметься з 9:00 до 16:00, по вівторках і четвергах – до 20:00. Електронна система управління чергами сприятиме обслуговуванню до 1200 клієнтів на день.
«Десять місяців назад ми з невеличкою групою ентузіастів вирішили допомогти Маріуполю побудувати Центр надання послуг нового зразка. Тоді це лише входило в моду, у новинах періодично говорили про появу ЦНАПів у різних містах. Утім не було жодного на прифронтовій лінії. Ми його створили з нуля, маючи лише розвалене приміщення в обстріляному мікрорайоні міста. А сьогодні це достойний інноваційний Центр, де головною є людина, а не система», – зазначає Мустафа Найєм, народний депутат України, засновник громадської ініціативи Global Office.
Проект будівлі виконаний з урахуванням енергоефективних технологій: утеплений фасад, встановлено вузол рівномірної подачі тепла. Для освітлення використовуються світлодіоди, які в десять разів економніші за лампи розжарювання. У приміщенні центру працюватиме відділення банку, облаштовано дитячу ігрову платформу, створено умови для осіб із обмеженими фізичними можливостями, відкрито доступ до мережі Wi-Fi та є зелена зона.
За словами засновників, ЦНАП у Маріуполі – це флагман реалізації проектів, покликаних сприяти реінтеграції та підтримці територій, прилеглих до окупованої зони, метою яких є реалізація на Донеччині найуспішніших реформ, які довели свою ефективність в інших областях країни. У найближчому майбутньому такі ж офіси планують відкрити у Костянтинівці, Слов’янську, Бахмуті, Краматорську, Лимані та Дружківці.
Проект реалізований за три місяці міською радою м. Маріуполь за сприяння громадської організації Global Office, яка забезпечила проектування, координацію роботи з донорами та інформаційний супровід проекту. Ремонтні роботи в приміщенні фінансувалися за рахунок коштів Фонду Розвитку Маріуполя. Матеріально-технічне устаткування центра, а також експертну підтримку забезпечено за підтримки USAID, International Law Development Organization (IDLO) і International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL). Набір та підготовку 48 працівників Центру надання послуг забезпечила компанія ПрАТ «Київстар», розробивши стандарти обслуговування та рекомендації з використання KPI. Проектна діяльність відбулась за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Розроблений проект в рамках робочої групи Мінрегіонбуду та Донецької державної адміністрації.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті