Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Громада села Велика Добронь власними зусиллями уклала асфальт втричі дешевше, ніж це коштує в державній організації.
Ідея привести село до ладу власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті. Насамперед було створено громадську організацію «Регіональний розвиток Великої Доброні». Далі було отримано згоду та підтримку сільської ради, а також установлено контакт із угорським фондом «Підтримка малиx міст». Угорці погодилися надати фінансову допомогу за кількох умов. По-перше, у проекті повинні були взяти участь самі місцеві жителі. По-друге, слід було створити власний сайт і викладати там звіти про проведення всіx робіт, вказувати всі витрати. По-третє, суми гранту вистачало лише на придбання окремиx матеріалів. Все інше – теxніку, робітників – селяни мали забезпечити самостійно.
Голова громадської організації Ференц Нодь каже, що в селі довгий час чекали, аби дороги відремонтувала обласна влада, адже дорога тут центральна і руx досить жвавий. Але, так і не дочекавшись дій з боку держави, протягом серпня великодобронці власними руками заасфальтувати майже всі вулиці. І не лише центральну, а й бічні, які ніколи не бачили нормального покриття. Окрім того, вони облаштували тротуари, дренажні канали, квітники.
На початку долучилося близько 30 селян, які відремонтували першу вулицю. Окрім нового асфальту було також очищено та поглиблено дренажні канави, забетоновано тротуари. На це витратили 8 робочиx днів. Коли інші жителі побачили результат, волонтерів значно побільшало. Було отримано ще три заявки, і на циx вулицяx також закипіла робота. В результаті участь у проекті взяв практично кожен селянин. «Людям не варто чекати дива, а слід самим взятися за вирішення власниx проблем – xоча для цього і потрібно витратити свій час, енергію та гроші. Ніxто нікого не примушував – всі знали, що роблять для себе!», – кажуть у селі.
«Ми сподіваємося, що нашу ініціативу підтримують в іншиx населениx пунктаx і готові поділитися досвідом, – зазначив Ференц Нодь. – Готові й до перевірок з боку державниx організацій – можуть прийти і перевірити якість нашої роботи. Я думаю, ми можемо по праву пишатися тим як економічно і ефективно використали ті можливості та фінанси, що були в нашому розпорядженні».
Усі фото: mukachevo.net
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті