Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністерство екології та природних ресурсів України створило інтерактивну електронну карту сміттєзвалищ, яка вперше містить інформацію з геолокаційною прив’язкою, для проведення інвентаризації звалищ, повідомив міністр Остап Семерак в ході засідання уряду в четвер.

3029c18fb4

Фото: goloskarpat.info

За словами міністра, цей сервіс буде постійно оновлюватися: крім місця сміттєзвалища, буде додаватися інформація про її морфологію та стан ліквідації. Це дасть змогу інвесторам бачити склади сміттєзвалищ та планувати можливі інвестиційні проекти.

Згідно із зібраною міністерством від облдержадміністрацій інформації, на території України існує близько 30 тис. сміттєзвалищ – це і полігони, і стихійні сміттєзвалища. При цьому інформація є тільки майже про 2,6 тис. звалищ.

«Але щороку пересилається одна і та сама інформація, і вона, як наша робота показала, не відповідає дійсності. Насправді органи місцевого самоврядування не володіють інформацією, де розташовані сміттєзвалища, яка морфологія, під’їзні дороги, заповнюваність тощо», – констатував О. Семерак.

Як зазначив міністр, жодна область не надала повну картину геолокації сміттєзвалищ, посилаючись на брак людей або обладнання. На його думку, органи місцевого самоврядування не хочуть визнати масштаби проблеми і реально почати з нею боротьбу.

У ситуації, що склалася, Остап Семерак вважає за необхідне залучити до вирішення проблеми громадськість. Так, кожен може зареєструватися в системі електронної карти і залишити повідомлення про знайдене звалище. Ця інформація буде оперативно оброблятися і направлятися до Міністерства природи та органи місцевого самоврядування. Міністерство обіцяє забезпечити комунікацію з громадянами, інформуючи їх про вжиті заходи. Відбуватиметься реєстрація заявників. Також розроблено мобільний додаток до карти, доступне на всіх операційних системах.

Screenshot_2

О. Семерак підкреслив, що стратегічною метою є приведення галузі до європейських стандартів та очищення України від сміття. Так, показник кількості сміття, яке вивозиться на захоронення на сміттєзвалищах, на одного жителя України становить 240 кг, Швейцарії – 0. Національна стратегія поводження з відходами буде розроблена до грудня 2016 року. Також буде проведено комплексний моніторинг стану полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) та звалищ і доопрацьований рамковий проект закону про відходи, який згодом буде поданий на розгляд у Верховну Раду.

«В усіх країнах світу сміття — це бізнес. Там заробляють на роздільному зборі сміття і отриманні біогазу. В Україні заробляють на тому, що певні люди покривають сміттєзвалища. Єдиний формат утилізації в Україні — захоронення. Багатьох людей ловили і викликали поліцію, але все це вирішувалося на місцевому рівні і люди продовжували скидати сміття в ліс, поле чи озера. Загальна площа сміттєзвалищ України дорівнює площі Данії. У нас досі не розроблена програма відповідальності виробників тари. Упаковки складають до 40% обсягів усього сміття. За кордоном виробники сплачують певний внесок за те, що вони виробляють. У нас деякі підприємства кажуть, що вже займаються цим, але потужностей, які б могли це підтвердити, у них немає. Насправді, все сміття можна переробляти і отримувати від цього користь. Вони мали б закладати в ціну товару певний утилізаційний збір. На жаль, сміття, яке багато років пролежало на одному місці, вже не підлягає сортуванню. Його або спалюють, або захоронюють. В Україні існує 4 сміттєспалювальних заводи. Наразі працює 1 — в Києві. Проблема сміттєзвалищ — це проблема землі. У Львів 42 рази приходили інвестори з пропозиціями вирішення проблеми. Від мерів українських міст інвестори чують лише одне: «Який тут інтерес для мене?», – розповів в інтерв’ю Громадському радіо депутат броварської міської ради від «ДемАльянсу», координатор молодіжного екологічного руху «Let’s do it, Ukraine!» Андрій Саук.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button