До кінця року для Києва розроблять концепцію розвитку велоінфраструктури

Дата публікації: 15.9.2016 Розділ: Новини

Велосипедну концепцію Києва до кінця року розробить КП «Київський центр розвитку міського середовища» спільно з Асоціацією велосипедистів Києва та ГО «Урбан куратори».

Велоконцепція 2

Фото: facebook.com/pivnevden

За словами директора КП «Київський центр розвитку міського середовища» Дениса Півнєва, документ має стати гідом по створенню велосипедної інфраструктури у столиці та, в подальшому, в інших містах України. Директор підприємства розповів, що концепція міститиме огляд іноземного досвіду і запропонує варіант реалізації інфраструктури, релевантний для Києва. Буде розроблено механізми управління, фінансування та подальшої експлуатації інфраструктури після її будівництва. Метою розробки такого документу є створення дорожньої карти розвитку велосипедного транспорту в Києві:

  • розробка мапи велосипедних шляхів міста на базі досвіду реальних користувачів;
  • надання рекомендацій, щодо вибору типу велосипедної інфраструктури на різних типах міських доріг зі специфічним трафіком;
  • розробка рекомендацій по інтеграції вело з громадським транспортом;
  • рекомендації по створенню умов для паркування велосипедів;
  •  визначення механізмів фінансування побудови мережі;
  • внесення пропозицій по зміні будівельних норм та правил дорожнього руху, пропозиції щодо затвердження нових велосипедних дорожніх знаків та спеціальних світлофорних об’єктів;
  • рекомендації з промоції велосипедного транспорту та зміни ставлення велосипедистів та водіїв і велосипедистів один до одного.
Велоконцепція 1

Фото: avk.org.ua

До розробки концепції будуть максимально залучені київські користувачі велотранспорту. Виходячи з їхнього досвіду, буде прокладатися трасування веломаршрутів в межах районів міста. За час розробки планується проведення трьох послідовних громадських обговорень та створення робочої групи з київських велосипедистів.

Велоконцепція 3

Фото: avk.org.ua

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!