Тиждень мобільності в Києві почався з кампанії «Звільни смугу!»

Дата публікації: 16.9.2016 Розділ: Новини

З 16 вересня у Києві і по всій Україні, стартував Європейський тиждень мобільності.

IMG_7790

Почався він з акції активістів громадського руху «Екоцентр», які «підслухали» думки пам’ятників української столиці щодо того, аби у місті повноцінно запрацювали смуги для громадського транспорту.

На прикладі інших міст смуги вже довели свою ефективність у забезпеченні вільного проїзду транспорту, дозволивши збільшити його середню швидкість та надійність. Окрім підвищення швидкості та скорочення часу руху громадського транспорту, смуги більш ніж на половину зменшують його шанси відхилитися від розкладу, тим самим роблячи громадський транспорт більш привабливим у очах містян, ніж авто.

IMG_6496

У Києві є 14 смуг, але вони практично не діють. І відповідальними за це, за словами активістів, є як  міські чиновники і патрульна поліція, так і водії, які часто діють за принципом «паркуюсь, де захочу». На старті Європейського тижня мобільності активісти вирішили звернутися до водіїв. Можливо, якщо водії не хочуть чути зауважень своїх співгромадян, вони прислухаються до голосу видатних, відлитих у граніті та бронзі співвітчизників.

IMG_6495

Фото: Majda Slamova, Aнна Гуз

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!