В рамках Європейського тижня мобільності в Одесі перекрили провулок Віце-адмірала Жукова

Дата публікації: 19.9.2016 Розділ: Новини

Urban Inst. та Зелений театр за підтримки Impact Hub Odessa, 17 та 18 вересня провели урбаністичний експеримент, в рамках якого провулок Віце-Адмірала Жукова на два дні став пішохідним.

1

Пілотний проект ОККУПАЙ Жукова, розроблений та ініційований Urban Inst., розрахований на розвиток пішохідних вулиць, публічних просторів в Одесі.

«Ми вирішили почати з перевірки своїх сил в одному маленькому провулку замість написання цілої стратегії пішохідних просторів. На кожній вулиці перетинаються безліч інтересів, багато з них експлуатуються не раціонально і по-хижацьки, при цьому кожен громадянин щоденно активно використовує вуличні простори. Ми хочемо підвищити цінність вулиці для для мешканців, розширити їх зону комфорту і відповідальності за межі вхідних дверей», – розповідають організатори.

5.Стефания Амамджян

Фото: Стефания Амамджян

За їх словами, комерційні заклади, що займають перші поверхи, можуть набагато ефективніше вести бізнес за умови збільшення пішохідного трафіка. Для містян і туристів створюється нова зона для дозвілля. Але і бізнес, і мешканці мають розробити для себе правила вулиці, за яких їм буде комфортно співіснувати, з чим допомагає команда Urban Inst. 

9

Фото: Olena Nesterova

«Багато хто питає, що ж буде надалі, або як зробити тимчасове постійним? Насправді, майже все залежить від суб’єктів провулку Віце-адмірала Жукова – мешканців та бізнесу, що є тут. Тому протягом найближчого часу проходитимуть дискусії, круглі столи, де і буде ухвалюватися рішення щодо пішохідності локації», – написала на своїй сторінці Вікторія Олішевська, співорганізаторка проекту.

З повною концепцією проекту можна ознайомитися за посиланням.

Urban Inst.

Зображення: Urban Inst.

Urban Inst.1

Зображення: Urban Inst.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!