Україна – перша у світі за кількістю смертей від забруднення повітря по відношенню до загальної кількості жителів

Дата публікації: 28.9.2016 Розділ: Новини

Україна очолює список держав за кількістю смертей від забруднення повітря по відношенню до загальної кількості жителів. Країною з найбільш забрудненим повітрям є Китай, у звязку з цим, згідно з даними ВООЗ, щороку там гине понад мільйон людей.

who_list-1

Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні за 2012 рік від забруднення повітря загинуло 54 507 осіб, що становить 120 смертей на 100 000 населення, повідомляє The Gurdian. У п’ятірку рейтингу за цим показником також увійшли Болгарія, Білорусь, Російська Федерація, а також Боснія і Герцеговина.

Над дослідженням працювали 16 вчених з восьми міжнародних організацій у співпраці з ВООЗ. Вони зібрали дані з трьох тисяч локацій, використовуючи датчики, встановлені на землі, моделювання та показання супутників. Аналізувалися частки розміром від 2,5 до 10 мікрометрів, які проникають у легені. Ці частки найчастіше з усіх забруднювачів повітря пов’язують із підвищеним ризиком смерті.

Зазначається, що найбільше повітря забруднюється від автомобілів та вугільної промисловості. Високу смертність від забруднення повітря у пострадянських країнах пов’язують із залишеною у спадок від СРСР важкою промисловістю.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!