Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Потужність такої електростанції – 500 кіловатт, й до 2025 року вона повинна забезпечувати електроенергією більшу частину країни, пише Motherboard.

Фото: kitepowersolutions
Станцію облаштують неподалік міста Станрар.
Вона працює наступним чином. Два кайти, шириною 40 м приєднані тросом до генератора з різних боків. Спочатку у повітря на висоту 450 метрів запускають перший кайт, де він розкручується до швидкості 100 миль на годину (160 км/год), у той час як швидкість вітру – 20 миль на годину (32 км/год). Слідом – розкручується другий кайт. Таким чином, за рахунок сили аеродинаміки рухається трос, а генератор перетворює механічну енергію на електричну. Кайт генеруватиме до трьох мегават енергії.
Відзначимо, що в свій час, ефективність кайтів в отриманні електроенергії підкреслював навіть Білл Гейтс.
Kite Power Solutions, британська компанія, що займається проектом, прогнозує, що через дев’ять років кайти не тільки будуть виробляти сотні мегават, а й стануть дешевшими за альтернативні джерела енергії, зокрема не потребуватимуть додаткових субсидій від держави ,як останні.
«Технологія отримання електроенергії за допомогою кайтів – новий спосіб освоєння енергії вітру, особливо в місцях, де проблематично встановлювати вітряки. Така система може знизити вартість вітроенергетики приблизно на 50 відсотків», – прокоментував Ленг Бенкс, глава WWF Шотландії.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті