Дослідження показало, що зелені насадження зменшують температуру повітря у місті у спеку

Дата публікації: 26.10.2016 Розділ: Новини

Дослідження проведене українськми клубом «Зелена хвиля» та компанією Drone.UA показало, що зелені насадження зменшують температуру повітря у спеку в місті.

image

Фото: landdesigno

Найбільш актуальною екологічною проблемою за останні 50 років є глобальне потепління. Тому робоча група досліджувала охолоджуючий ефект і функціонування основних видів дерев міста Києва в період літа 2016 року.

Дослідження здійснили за допомогою дронів, на які встановлено тепловізорні модулі. Фахівці провели польоти в різних районах Києва, для визначення розподілу температур навколо окремих об’єктів.

image

Фото: Drone.UA

В результаті отримано експериментальні дані щодо впливу зелених зон на клімат і температуру в міському середовищі й представлено теплові карти трьох житлових кварталів із різною густотою насаджень.

image

бульвар Лесі Українки, фото: Drone.UA

Так, дослідження показало, що температура поверхні дерев і газонів значно нижча за температуру інших поверхонь, а поверхня дерев холодніша за поверхню газонів.

image

вулиця Жилянська, фото Drone.UA

Більшість дерев створюють потужне затінення, достатнє для істотного охолодження поверхні. Більше того, рослинність може знижувати температуру поверхні навіть поза зоною затінення.

image

вулиця Жилянська, фото: Drone.UA

У результаті дослідження розроблено рекомендації для комунальних підприємств, які займаються озелененням в місті, та міських адміністрацій.

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!