Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Дослідження проведене українськми клубом «Зелена хвиля» та компанією Drone.UA показало, що зелені насадження зменшують температуру повітря у спеку в місті.

image

Фото: landdesigno

Найбільш актуальною екологічною проблемою за останні 50 років є глобальне потепління. Тому робоча група досліджувала охолоджуючий ефект і функціонування основних видів дерев міста Києва в період літа 2016 року.

Дослідження здійснили за допомогою дронів, на які встановлено тепловізорні модулі. Фахівці провели польоти в різних районах Києва, для визначення розподілу температур навколо окремих об’єктів.

image

Фото: Drone.UA

В результаті отримано експериментальні дані щодо впливу зелених зон на клімат і температуру в міському середовищі й представлено теплові карти трьох житлових кварталів із різною густотою насаджень.

image

бульвар Лесі Українки, фото: Drone.UA

Так, дослідження показало, що температура поверхні дерев і газонів значно нижча за температуру інших поверхонь, а поверхня дерев холодніша за поверхню газонів.

image

вулиця Жилянська, фото Drone.UA

Більшість дерев створюють потужне затінення, достатнє для істотного охолодження поверхні. Більше того, рослинність може знижувати температуру поверхні навіть поза зоною затінення.

image

вулиця Жилянська, фото: Drone.UA

У результаті дослідження розроблено рекомендації для комунальних підприємств, які займаються озелененням в місті, та міських адміністрацій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button