Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23475 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Депутати Київради знизили розмір пайового внеску з 10% до 4% від загальної кошторисної вартості будівництва нежитлових і житлових споруд.

image

Фото: Київрада

З 1 січня 2017 року в Києві запрацює новий порядок сплати пайової участі забудовниками. Згідно з ним, до 31 грудня 2017 року розмір пайового внеску буде становити 2 %.

За відповідну пропозицію проголосували 75 депутатів.

Цим же рішенням передбачена ставка пайової участі на рівні 4% з 1 січня 2018 року.

Пайова участь – платіж, який сплачує забудовник (інвестор) перед введенням нового об’єкту в експлуатацію. Цей платіж у повному обсязі має направлятися на розвиток міської інфраструктури та поліпшення.

Також депутати підтримали правку, внесену членом бюджетної комісії Володимиром Левіним, який запропонував залишити за Київрадою можливість в ручному режимі проводити взаємозаліки по інженерним мережам, побудованим одним забудовником в різних об’єктах.

Як обіцяють в адміністрації, порядок сплати пайової участі дозволить збільшити надходження коштів до міського бюджету, розширить базу платників пайового внеску та знизить витрати на адміністрування процесу розрахунку та сплати пайового внеску

Фіксування ставки на нежитлову забудову – один з факторів, який впливає на позиції України в рейтингу Doing Business. Розробники стверджують, що ухвалене рішення підніме всю Україну в цьому рейтингу на 2 місця.

Новий порядок передбачає створення програмного онлайн-модуля. Він має автоматизувати подачу документів, забезпечити онлайн-розрахунок суми пайової участі та її прозорий онлайн-облік. Таким чином, забудовник не буде безпосередньо контактувати з чиновником, що має забезпечити зниження корупційних ризиків під час сплати внеску.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button