Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Києві підбили підсумки проекту «Культурно-освітня академія», який був започаткований Goethe-Institut.

Протягом трьох років академія розвивала українське культурне середовище та популяризувала тему культурної децентралізації. У 2014 році українські культурні менеджери та активісти лише обговорювали власні ініціативи та їздили до Німеччини на навчання, а у 2016 –Goethe-Institut виділив 16 грантів на втілення найкращих ідей у життя. За три роки роботи інституту вдалося створити мережу, яка дозволила обмінятися досвідом і налагодити контакти між українськими та закордонними культурними менеджерами. Розповідаємо про деякі проекти детальніше. 

Літературний центр імені Шмуеля Аґнона у Бучачі

buchach_-foto-viktor-grab

Активісти облаштували публічний простір – «Арт Двір» у центрі маленького міста Бучача Тернопільської області, де проводили мистецькі заходи. Згодом заснували Літературний центр імені Шмуеля Аґнона і літературну резиденцію при ньому. За час існування резиденції її відвідала письменниця Софія Андрухович, а також Євгенія Сенік й Андрій Любка. З презентаціями приїжджали літературна корпорація Meridian Czernowitz і Тарас Прохасько. Назва центру пов’язана з відомим на заході письменником Шмуелем Аґноном, який народився і жив в українському місті Бучачі, перш ніж переїхати до Ізраїлю. Він є лауреатом Нобелівську премію з літератури.

Культурна мапа Бердянська

screen-shot-2016-12-06-at-13-16-40

Що подивитися у Бердянську, крім моря і пляжу? Тепер відповідь на це питання дає проект «Культурна мапа Бердянська», яка була створена місцевими активістами з метою популяризації культурної спадщини міста.

Інтерактивній онлайн-мапі передував масштабний проект «ВХІД на СХІД», у рамках якого організатори провели низку концертів, вистав, виставок і лекцій. Культурна мапа Бердянська стала наступним етапом взаємодії з городянами і гостями міста. Проект зібрав на сучасній і доступній платформі культурні пам’ятки, які визначають суспільне, економічне й релігійне життя міста. Наразі мапа складається з двох розділів: «Історія» і «Сучасність», і доступна онлайн.

Проект URBAN FUTURE у Вінниці

proekt-urban-future-u-vinnitsi

Участь у «Культурно-освітній академії» і поїздка до Німеччини надихнули молодих вінничан на створення школи урбаністики URBAN FUTURE. Учнями школи стали професійні художники, архітектори, дизайнери. Після закінчення школи вони створили міні-проекти, де виклали концепцію креативної трансформації міста. За результатами навчання організатори обіцяють надрукувати каталог із проектами учасників.

Urban Creativity Lab у Рівному

urban-creativity-lab-u-rivnomu-_foto-oleksandr-buslenko

Інноваційний освітній проект Urban Creativity Lab стартував у Рівному на початку жовтня 2016 року. Впродовж місяця до міста з лекціями та практичними заняттями приїдуть архітектори та урбаністи, формації, що працюють з 3D-технологіями для збереження культурної, мистецької та історичної спадщини, а також арт-директори культурних проектів та ініціатив з Києва та Одеси. Детально про лекції школи можна прочитати тут

Учасники академії й надалі планують розвивати свої проекти у містах. Хоча трирічна програма «Культурно-освітньої академії» офіційно завершилася, взаємодія Goethe-Institut з українськими культурними менеджерами продовжується: у грудні інституція обіцяє оголосити плани на 2017 рік.

Фото на головній: wikimedia

Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26236 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button