Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Платформа СANactions та фонд WNISEF підбили підсумки конкурсу малих грантів DREAMactions та оголосили десять проектів-переможців. Переможці отримають фінансову підтримку в розмірі до $5 000, консультативну підтримку та можливість проведення публічних заходів для обміну досвідом.
Мережа шкільних урбаністичних проектів, 30 малих міст півдня та сходу України

Фото: osvita.ua
Мета даного проекту – навчити підлітків малих міст півдня та сходу України реалізовувати власний урбаністичний проект, а також підтримати найкращі урбаністичні проекти старшокласників завдяки всеукраїнській он-лайн платформі для навчання в ігровій формі.
Облаштування піднятих пішохідних переходів на вулицях, Долина (Івано-Франківська область)

Фото: firtka.if.ua
Практика облаштування піднятих пішохідних переходів вже широко поширена в світі та в Україні зокрема. Тепер цю ініціативу хочуть впровадити в Долині. Проект створить умови для безпечного і зручного перетину вулиці інвалідами, маломобільними групами населення, людьми похилого віку, батьками з дитячими візками, велосипедистами та учнями. Крім того, на переходах встановлять додаткове освітлення.
Урбан-фестиваль “Сеанс міського сканування”, Івано-Франківськ

Фото: Art Ukraine
За словами організаторів, аналіз контексту Івано-Франківська виявив неспівставність так званих “попиту і пропозиції” у секторі міських проектів. Вони вирішили виправити це та організуавти урбан-фестиваль.Задачею проекту є досягнення активної позиції містян стосовно міських проблем та активувати незадіяні міські райони і групи населення.
Доступний стадіон для всіх без обмежень, Городня (Чернігівська область)

Фото: cult.gov.ua
На території міста Городня проживають значна кількість осіб з особливими потребами та учасників бойових дій, які потребують занять спортом, як способу реабілітації. Тому метою проекту є забезпечити вільний доступ таких осіб до занять спортом на міському стадіоні, облаштувати спортивний майданчик та встановити спецілізовані тренажери.
Фотофакт, Дніпро

Фото: fenix.eu
Даний проект покликаний контролювати виконання будь-яких робіт чи проблем у місті, що можуть підтверджуватися фотофіксацією. Як зазначається, інструмент може використовуватися як інспекторами міськвиконкому, так і жителями міста, які бажають впливати на екологію та міську інфраструктуру.
Компола, Київ

Фото: GoFundEd
Проект передбачає встановлення на території шкіл міста Києва термокомпостерів для перетворення органічних відходів шкільних їдалень на компост, яким будуть підживлюватися дерева. Проект зачіпає цілих три напрямки: екологія (компостування як процес переробки відходів для подальшого очищення повітря), урбаністика (формування зацікавлених об’єднань громадян) та освіта (проект навчає дітей запроваджувати соціально-корисні ініціативи та приймати участі у розвитку міста).
Тактильна карта історичної частини міста для людей із вадами зору, Луцьк

Фото: medlena
На сьогодні у Луцьку проживає майже 2000 людей з 1 та 2-ою групами інвалідності по зору. Їхні можливості обмежені і зорієнтуватися в місті для них є серйозною проблемою. Для її вирішення буде створено тактильну карту, яка суттєво розширить можливості незрячих та слабозорих людей у їхньому доступі до міського історико-культурного простору. Подібна тактильна карта стане першою на Волині та другою в Україні.
Чисто: Замкова Гора, Київ

Фото: Замкова Гора
Завданням проекту є впровадження культури відповідальності громади Подолу за історичну спадщину. Зокрема, в планах встановлення співпраці між громадою та адміністрацією, розвиток публічного простору і формування образу місцевості як об’єкту історико-культурної спадщини Києва.
Творча платформа: трансформація історичної пам’ятки міста, Бар (Вінницька область)

Фото: livejournal.com
Даний проект створить вільний простір для розвитку творчості та забезпечення дозвілля в місті Бар. Це планується зробити завдяки трансформації бетонного майданчику в парку відпочинку, який знаходиться на території колишньої фортеці XVI століття. Серед уже реалізованих громадських ініціатив у межах міського парку – велосипедна траса памп-трек, створена силами активної молоді міста.
Бібліомайданчик «Open Air», Бахмут (Донецька область)

Фото: LiveIntrnet
В планах організаторів, досягти створенням відкритого майданчику на ганку міської бібліотеки для дітей із зоною читання, спілкування і дозвілля з проведенням циклу соціокультурних заходів. Реалізація проекту дозволить підвищити соціальну значущість міської бібліотеки для дітей серед мешканців громади.
Конкурс DREAMactions є відкритим та направлений на підтримку урбаністичних проектів, що спрямовані на втілення певних міських перетворень. Вперше його було проведено у січні-березні 2016 року, в результаті було отримано 262 урбаністичних проекти, з яких журі обрало сім найкращих.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті