«Хмарочос» зібрав найкращі серіали, які розповідають про життя у сучасних великих містах США та Великобританії, й через головних героїв передають настрої, проблеми та унікальні риси їх мешканців.
Сучасне «західне» місто динамічне, різноманітне, індивідуалізоване й постіндустріальне. Молоді люди, що тут живуть, працюють у креативних індустріях чи у сфері послуг, або є малими підприємцями. А їхні життя та звички для декого з нас є натхненням для копіювання, а для інших – незрозумілим непотребом.
Про усі особливості життя в таких містах добре розповідають серіали-сіткоми останніх років. Вони не засуджують людей, а відсторонено показують їхні прагнення та особливості, не роблять героїв «поганими» чи «добрими», а радше демонструють складні та неоднозначні характери. Вираження індивідуальності та сучасний погляд на людські відносини у декораціях великого міста – це те, що об’єднує усі комедії з цієї статті. А враховуючи, що чотири з шести серіалів з’явились на екранах цього року, можна говорити про новий тренд урбаністичних сіткомів, які досліджують міський стиль життя.
Atlanta (2016)
У серіалі йдеться про ком’юніті темношкірих мешканців міста Атланта у США. Піднімаються проблеми безробіття, расизму, хіп-хоп культури, наркотиків. В центрі історії – молодий хлопець Ерн, який покинув престижний коледж Прінстон та намагається стати менеджером свого двоюрідного брата, що починає кар’єру реп-виконавця, який до того ще й приторговує марихуаною. Звісно ж, вони та їхні друзі й родичі потрапляють у купу дивних ситуацій, в яких проявляється їхній характер та специфіка Атланти. Як запросити на побачення двчину, але не витрачати багато грошей? Як потрапити у ротацію на радіостанції? Що потрібно робити хіп-хоп виконавцю, аби мати фанатів? На всі ці питання серіал дає досить незвичні відповіді.
High Maintenance (2016)
Уявіть бородатого хіпстера-дилера «трави», що їздить містом на велосипеді з невеликим ящичком з кодовим замком у рюкзаку. Уявили? Оце й буде головний герой цього серіалу. У кожній серії є декілька сюжетних ліній про клієнтів «Чувака», через які й розкривається життя сучасного Брукліна та його мешканців: є історії про мусульманську сім’ю, геїв, компанії свінгерів, дідуся, який ходить по рейвах, молоду журналістку, безхатьків, тощо. High Maintenance показує весь соціальний спектр міста, «яке ніколи не спить».
LOVE (2016)
Серіал виробництва сервісу онлайн-перегляду Netflix про парочку з Лос-Анджелеса, яка наближається до кризи середнього віку. Вже достатньо цинічні, аби вірити в кохання, Гас та Мікі намагаються все ж вибудувати романтичні стосунки, намагаючись при цьому зберігати дистанцію та поважати особисте життя один одного. Модерний та надзвичайно чесний погляд на побачення дозволяє зі сторони поглянути на власні відносини й більше дізнатись про стиль життя звичайних мешканців Лос-Анджелеса, які не є супер-зірками, але все одно зайняті у кіно чи медіа-бізнесі.
Fleabag (2016)
Назву серіалу можна дослівно перекласти як «Мотлох», або «Погань». У Лондоні живе власниця невеликого та непримітного кафе, яка намагається налагодити своє особисте життя у досить складний період – нещодавно померла її найліпша подруга, а відносини з бойфрендом от-от закінчаться. Особливістю цієї комедії є коментарі головної героїні, коли вона дивиться в камеру до чи після діалогу, пояснюючи своє ставлення до тієї чи іншої ситуації чи людини. Таким чином ми дивимось на світ її очима, і часто це дуже незвичний погляд.
Master of None (2015)
Центральний персонаж у цьому серіалі 30-річний актор Дев, який живе у Нью-Йорку. Уся його кар’єра – головна роль у рекламному ролику йогурта. Але він не впадає у відчай і далі йде за своєю мрію, шукаючи собі ролі та будує власне життя й відносини. У фільмі багато розповідається про сучасне життя молоді в Нью-Йорку, особливий акцент зроблено на великій кількості різних кафе та ресторанів, у яких герої дуже добре орієнтуються. Актор Азіз Анзарі, який грає головного героя, є досить відомим у США коміком, та деякі ситуації у серіалі є повторенням його стенд-ап шоу.
Portlandia (2011)
«Найстаріший» серіал з підбірки. Як можна здогадатись із назви, у ньому йдеться про життя міста Портленд на північному заході США. Два комедійні актори Фред Армісен та Керрі Браунстейн розігрують ситуації з життя мешканців найбільш хіпстерського міста країни, доводячи їх до абсурду. Новомодні ресторани, велосипедисти, любов до всього екологічного та органічного, снобізм, лицемірство, радикальний фемінізм, індивідуалізм, й дивні звички стають об’єктом стьобу та дозволяють з гумором поглянути на велику кількість феноменів сучасної культури.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті