Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 253 днів. За цей час ми опублікували 25993 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Журналісти встановили приватних власників покинутих історичних пам’яток в центрі Києва. Про це йдеться в розслідуванні програми «Схеми». Як сказано в повідомленні, в центрі української столиці знаходиться більше десятка занедбаних історичних будівель.
Зокрема, будинок Підгорського кінця XIX століття на Ярославовому Валу, більше відомий як «Замок Барона», належить бізнесменові мільйонерові, екс-депутату Київради Олександру Лойфенфельду і його дочці – Інні. Історична будівля перейшла до рук сучасного мільйонера типовим способом: з 1990-х років він почав скуповувати квартири в будинку одну за одною. За документами, ця будівля досі житлова та не занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Фото: РБК-Україна
Відзначимо, що метод придбання цілого будинку через купівлю окремих квартир досить поширений. Саме в такий спосіб компанія «Грааль» придбала і відомий будинок на Грушевського, зведений в XIX столітті. В самій компанії стверджують, що власником є Офер Керцнер, почесний консул України в Ізраїлі. На початку 2000-х років, фірма представила скандальний проект так званої реконструкції Європейської площі – з готельним комплексом заввишки 160 метрів на місці старої забудови.

Фото: Сегодня
Ще одна визначна пам’ятка – 120-річна садиба Міхельсона на Пушкінській є власністю фірми «Будинок на Пушкінській», яка належить підприємцю Тетяні Чорній. Вона разом з компанією «НЕСТ» готує спільний проект реставрації садиби. Проте перед початком реставрації, власники мусять провести протиаварійні роботи.

Фото: LiveJournal
Історична садиба Терещенків на бульварі Шевченка належить «Центрелеватормлинбуду». Одним із засновників фірми є бізнесмен Тимур Міндіч. Власник запевняє, що вже в цьому році влада побачить проект реставрації садиби.

Фото: znaj.ua
Щодо Андріївського узвозу, то більшість будинків тут вже давно в приватній власності. Серед власників «Діамантбанк» та Галина Лосєва, власниця декількох ресторанів у столиці.

Фото: kiev.ua
На вулиці Тургенєвській руйнуються будівлі початку XX століття під номерами 17 і 19. Нинішні власники будинків – товариство «Українська індустріальна група».

Фото: SergeyUA
Нагадаємо, стало відомо, де в Києві найбільше проблемних будинків з тріщинами.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті