Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Уряд Французької Полінезії підписав контракт з каліфорнійським Інститутом сістейдінга (Будівництва плаваючого житла) щодо будівництва першого в світі плаваючого міста. Про це повідомляє Daily Mail.

Фото: Seasteading Institute

Як сказано в повідомленні, місто розташується поруч з островом Таїті в Тихому океані, а будівництво обіцяють розпочати в 2019 році.

Фото: Seasteading Institute

Майбутнє місто Артізанополіс буде складатися з 11 платформ (розмір кожної 50 метрів) у формі прямокутників і п’ятикутників, які можна міняти місцями і вибудовувати в будь-якій конфігурації. Між собою платформи будуть з’єднуватися надійними подвійними замками. Також, до конструкції прикріплять спеціальний баласт, який регулюватиме глибину занурення платформи.

Фото: Seasteading Institute

Платформи будуть побудовані з армованого бетону та зможуть витримувати будівлі до трьох поверхів. Термін експлуатації таких платформ – близько 100 років, а вартість однієї близько 15 млн долларів. Таким чином, основа плаваючого міста буде коштувати більше 160 млн долларів.

Фото: Seasteading Institute

Згідно з підписаним між Інститутом та урядом Французької Полінезії контрактом, місто має нести місцевій владі економічний прибуток і не нашкодити екології. Автори проекту розраховують, що жителями Артізанополіса зможуть стати від 250 до 300 осіб.

Відзначимо, що Каліфорнійський Інститут сістейдінга в 2008 році заснували екс-директор компанії PayPal Пітер Тіл і колишній інженер-програміст з Google Петрі Фрідман, які вперше і запропонували будувати плаваючі будинки.

Нагадаємо, в Китаї відкрили пішохідну зону на воді довжиною 50 кілометрів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button