Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Депутати пропонують розірвати три договори оренди земельних ділянок із Посольством РФ в Україні.

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили розірвання договору оренди одразу для трьох ділянок, що були надані Посольству Російської Федерації в Україні.

Мова йде про розірвання договорів оренди земельної ділянки площею 0,197 га на вулиці Спаській, 14, земельної ділянки площею 0,3634 га на вулиці Спаській, 13-15 та на вулиці Боричів тік, 17, 19, 21 площею 0,3771 га у Подільському районі. На одні з цих ділянок подільськи активісти облаштували своїми силами громадський простір «Самосад».

«Ці земельні ділянки були надані у 1998-му році Російській Федерації у користування терміном на 49 років. За одну гривню орендної плати на рік московити мали право будувати нове посольство, консульство та резиденцію посла, або ж здавати їх в суборенду, заставляти у банках, чи, навіть, продавати. На щастя, за 17-ть років цим правом вони скористатися не встигли, і тому ми можемо розірвати договори оренди», – говорить суб’єкт подання відповідних рішень, депутат Київради Ігор Мірошниченко.

Відповідно до проектів рішень, юридична причина розірвання оренди — нецільове використання земельних ділянок та невиконання умов договорів. Проекти рішень мають також розглянути на пленарному засіданні Київради.

Ми звернулись за коментарем до співзасновника проекту «Самосад», активіста Павла Калюка.

Павло Калюк
Співзасновник проекту «Самосад»

«Коли ми навесні 2015 року готувались до реалізації проекту, то дізнавались, чи можливо передати ділянку «Самосаду» у власність міста. Але нам пояснили, що ця земля, та інші ділянки передані в результаті міжнародного договору між Кабінетами міністрів України та РФ. Подібні договори є дипломатичними та захищаються Віденською конвенцією. Тому, щоб легально відчужувати ці ділянки у російського посольства, потрібно скасовувати міжнародний договір, а це робиться не на рівні Київради, бо є сферою регулювання міжнародного права».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button