Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міжнародні експерти хочуть оголосити архітектурний конкурс на проект меморіалу. Про це повідомляє «Урядовий кур’єр».

Фото: 112.international

За задумом експертної групи, до якої ввійшли науковці, дослідники Голокосту з різних країн, меморіал має стати «унікальним простором, який сприятиме міжнародному діалогу та злагоді, платформою для дискусій з питань толерантності, справедливості та поваги» до інших культур. До складу групи увійшли головний равин України Яков Дов Блайх, лідер рок-гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, екс-президент Польщі Александер Квасьнєвський, колишній міністр закордонних справ ФРН Йошка Фішер, відомий радянський дисидент та ізраїльський політик Натан Щаранський, інші.

У ході зустрічі міжнародних експертів з питань історії та пам’яті Голокосту, яка сьомого лютого відбулася в Києві, було вирішено створити наукову раду. Вона розроблятиме концепцію проекту, плануватиме дослідницькі програми та супроводжуватиме архітектурний конкурс на спорудження меморіалу.

На думку західних науковців, центр у Бабиному Яру має бути присвячений лише загиблим євреям. У свою чергу, українські вчені переконані, що Бабин Яр є символом не лише трагедії єврейського народу.

Відкрити центр планують у 2021 році. Проект фінансуватиметься за рахунок пожертв громадських організацій та окремих громадян.

Нагадаємо, проекти меморіалізації Бабиного Яру в Києві вже обговорювалися неодноразово.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button