Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Проекти MetaLab з Івано-Франківська та MovEast з Костянтинівки стали переможцями конкурсу на участь в програмі Urban Action, яку організовують Британська Рада та Goethe-Institut в Україні спільно з освітньою платформою CANactions.

Кожен проект отримає до 15000 євро на втілення своїх ідей, спрямованих на розвиток постіндустріальних територій міста. Реалізувати задум їм допомагатимуть берлінське бюро TSPA та лондонська студія Studio Weave.

Більше 130 проектів подали заявки на участь у програмі Urban Action, яка зосереджена на підтримці інноваційних проектів, спрямованих на розвиток постіндустріальних територій міст України з населенням до 600 тисяч жителів. Група міжнародних експертів обрала двох переможців: MetaLab проект з Івано-Франківська та MovEast з Костянтинівки (Донецька область).

MetaLab є частиною амбітних дій, спрямованих оживити великий завод «Промприлад» в центрі Івано-Франківська. Проект має на меті створити експерементальну дослідницьку лабораторію, в якій вирішуватимуться питання дотичні до мистецтва, урбаністики та соціального діалогу. MetaLab розглядається як пілотний проект на території заводу «Промприлад». У Костянтинівці в рамках проекту MovEast планують створити культурний публічний простір під відкритим небом. Його хочуть використовувати для показів фільмів, проведення музичних подій та в якості платформи для перформенсів та соціальних подій. Команда проекту пропонує оживити простір перед існуючою будівлею кінотеатру у центрі міста.

У березні команди проектів відправляться у Велику Британію та Німеччину, щоб перейняти досвід реалізації подібних ідей. Берлінське бюро TSPA, що спеціалізується на стратегічному плануванні та міському розвитку, супроводжуватиме проект MovEast, а MetaLab відправиться до лондонської студії Studio Weave, неодноразових переможців архітектурних конкурсів, які спеціалізуються на розробці та втіленні архітектурних проектів для громадськості.

Обидві команди презентуватимуть свої перші напрацювання у червні на міжнародному архітектурному фестивалі CANactions, а кінцева реалізація планується на листопад 2017 року.

Проекти переможців можна переглянути на сайті.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button