Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Електростанції на відновлювальних джерелах енергії склали 90% від усіх новозбудованих потужностей у Європі у 2016 році.
Але лідери галузі занепокоєні відсутністю політичної підтримки після 2020 року, коли закінчаться інвестиції ЄС у відновлювальну енергетику. З 24,5 ГВт нових потужностей, отриманих впродовж минулого року у ЄС, 86% склала енергія отримана за рахунок вітру, сонця, води та біомаси. Для порівняння, у 2014 році – 79%, повідомляє The Guardian.
На вітрові електростанції вперше припало більше половини потужностей, що перевищило вугільні ТЕС і дозволило вітру посісти друге місце після газу. У 2016 році найбільшим «вітровим» проектом була електростанція Gemini біля берегів Нідерландів. Виконавчий директор європейської компанії WindEurope Джайлз Діксон зазначає, що наразі цифри за кількостю зведених вітрових електростанцій й інвестицій у галузі виглядають дуже добре. Проте лише сім з 28 країн ЄС мають довгостроковий план розвитку галузі після 2020 року.
Наразі спостерігається менша політична активность й амбіції щодо відновлювальних джерел енергії, ніж п’ять або три роки тому.
Потужності, отримані внаслідок роботи вітрових електростанцій у ЄС складають 153 ГВт, що є невеликою часткою у регіоні з загальною потужністю 918 ГВт. Індустрія сподівається розвинутися внаслідок примусового закриття застарілих вугільних електростанцій.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті