Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Електростанції на відновлювальних джерелах енергії склали 90% від усіх новозбудованих потужностей у Європі у 2016 році.

фото: flickr-user Wendell

Але лідери галузі занепокоєні відсутністю політичної підтримки після 2020 року, коли закінчаться інвестиції ЄС у відновлювальну енергетику. З 24,5 ГВт нових потужностей, отриманих впродовж минулого року у ЄС, 86% склала енергія отримана за рахунок вітру, сонця, води та біомаси. Для порівняння, у 2014 році – 79%, повідомляє The Guardian.

На вітрові електростанції вперше припало більше половини потужностей, що перевищило вугільні ТЕС і дозволило вітру посісти друге місце після газу. У 2016 році найбільшим «вітровим» проектом була електростанція Gemini біля берегів Нідерландів. Виконавчий директор європейської компанії WindEurope Джайлз Діксон зазначає, що наразі цифри за кількостю зведених вітрових електростанцій й інвестицій у галузі виглядають дуже добре. Проте лише сім з 28 країн ЄС мають довгостроковий план розвитку галузі після 2020 року.

Наразі спостерігається менша політична активность й амбіції щодо відновлювальних джерел енергії, ніж п’ять або три роки тому.

Потужності, отримані внаслідок роботи вітрових електростанцій у ЄС складають 153 ГВт, що є невеликою часткою у регіоні з загальною потужністю 918 ГВт. Індустрія сподівається розвинутися внаслідок примусового закриття застарілих вугільних електростанцій.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button