Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 23640 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В рамках Міжнародного дня боротьби жінок за свої права у Києві відбувся феміністичний марш «Ні насильству всіх форматів, від роддомів до військкоматів!»

Організатори заходу, зазначили, що «хочуть говорити про многоликість і всюдисущість інституційного насильства».

Марш розпочався об 11:00 на Софійській площі. Тут зібралися предстаники громадських організацій, правозахисники й активні містяни. Схожі марші відбулися у Львові, Харкові, Херсоні й інших містах України.

Насильство над жінками проявляється по-різному: репродуктивним насильством – примусом народжувати, осудом чайлдфрі, антиабортними кампаніями, жорстокістю в пологових будинках, вимогою стерилізації транс людей, а також самовільним хірургічним «коригуванням статі» інтерсекс людей.
Жінки отримують нижчі зарплати, виконують домашню роботу безоплатно; бідність жінок другого і третього світу робить їх ще більш вразливими і експлуатованими, нерідко вони виконують некваліфіковану доглядову роботу за кордоном.

Культура зґвалтування примушує жінок боятися за власну безпеку і перекладає на них відповідальність за статеве насильство, яке, як і домашнє насильство та сексизм, посилюється в умовах військового конфлікту.

В умовах війни жінки зі сходу та Криму, що вимушено покинули свої домівки, виховують дітей та доглядають старших батьків без державної підтримки та належного соціального захисту; чимало людей через економічну скруту не можуть покинути зони конфлікту.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button