Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

24 березня у Києві стартує 14-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Одна з позаконкурсних програм фестивалю «ОБРАЗ МІСТА» презентує три фільми про історії зі Стамбулу, Фукушіми і румунського містечка Петріли.

Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек»

Özgürleşen Seyirci: Emek Sineması Mücadelesi – Fragman / Audience Emancipated: The Struggle for the Emek Movie Theater – Tr from Emek Bizim İstanbul Bizim on Vimeo.

Фільм Audience Emancipated – це хроніки боротьби у серці Стамбула, що стала однією з найбільш значимих і проклала шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей, перетворивши його на торговий центр. Фільм показує цю боротьбу з погляду активістів та глядачів і транслює ідею нової публічності.

Варто сказати про актуальність фільму в контексті київських подій. Не зважаючи на бажання міської адміністрації модернізувати комунальні кінотеатри столиці, на місці кінотеатру «Нивки» вже планують збудувати новий ТРЦ, а історія із «Братиславою» схоже ще не скоро закінчиться.

Фільм є колективною роботою, над ним працювала ініціатива Emek Bizim İstanbul Bizim, створена у 2010 році для організації демонстрацій та заходів проти знесення кінотеатру “Емек” у стамбульському районі Бейоглу.

27 березня, 18:00 – Будинок кіно. Синій зал.

Півжиття на Фукушімі, Швейцарія

Через п’ять років після катастрофи на атомній електростанції у Фукушімі японський фермер самотньо живе в червоній радіаційній зоні. Пориви вітру слугують саундтреком для самотніх днів Наото, які він проводить, працюючи на своїй землі та доглядаючи худобу. Наото бореться, щоб побудувати нове життя у цьому постапокаліптичному ландшафті, безстрашно стоїть один на один із німою небезпекою радіації. Він – хранитель минулого і символ потреби людства у змінах.

Режисери: Марк Олекса, Франческа Скалізі.

29 березня, 18:00 – Будинок кіно. Синій зал.

Планета Петріла, Румунія

У Петрілі, шахтарському містечку у Трансільванії (Румунія), колишній шахтар, а нині художник та активіст використовує мистецтво й абсурдизм, щоб завадити місцевій владі знести історичні будівлі найстарішої вугільної шахти у країні, яку закрили у 2015 році за рекомендацією ЄС. Він прагне не лише зберегти історію та ідентичність рідного міста, а й знайти нові способи не дозволити громаді безповоротно розпастися.

Режисер: Андрей Даскалеску.

25 березня, 18:00 – Будинок кіно. Синій зал

Програму «ОБРАЗ МІСТА» на фестивалі Docudays UA реалізовано за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button