Громадська організація «Місцева економіка», яка торік за допомогою фінансової підтримки киян запустила мікроферму посеред міста Kyiv Farm, планує масштабувати проекти громадських городів.

Для цього 8, 9 та 23 квітня ініціатива разом з локальними та іноземними експертами організовує курс «Як створити город у місті?».
Серед тем освітньої програми: вибір ділянки для городу у місті, фермерство на дахах, як легально отримати ділянку для вирощування їжі у місті та інше. Курс побудували з перервою, щоб учасники курсу змогли запустити свій проект цього сезону.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Дачі не треба: як «зелене» хобі перетворилось на громадський сад у центрі Києва

«До 2050 року 70 відсотків людей житиме у містах. Ферми майбутнього, або центри, що вироблятимуть їжу, виглядатимуть зовсім інакше, ніж сьогодні – це будуть вертикальні ферми, indoor ферми, ферми на дахах, громадські сади – виробництво їжі концентруватиметься біля великих міст або у містах. Тому сьогодні ми маємо ставати ближче до практики міськго фермерства», – кажуть у «Місцевій економіці».
Серед позитивних наслідків підтримки міського фермества експерти виділяють: користь і здоров’я людей, які вирощують і харчуються власними продуктами; озеленення міста та зниження температури влітку; скорочення парникових газів; більш ефективне використання муніципальних органічних відходів; підвищена увага місцевих до локальної їжі; більше імпортозаміщення, що враховуватиме потреби в продуктах харчування для міського населення, яке все більше буде ставати мультикультурним; розвиток публічних просторів міста.
Kyiv Farm – міський город на вул. Пушкінська, 31В1. Минулого сезону у просторі побували більше 5000 людей на майстерках з висадки, лекціях про рослинництво, зустрічах з практиками органічного фермерства та локальними фермерами. Запуск проекту профінансували кияни через краудфандинг за допомогою якого було зібрано близько 79 000 гривень з необхідних 75 000.
Торік за ініціативи «Місцевої економіки» письменник Сергій Жадан взяв участь у міжнародній інформаційній кампанії з відновлення ґрунтів.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті