Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24989 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
А також пропонують збудувати п’ять сміттєпереробних заводів.
Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, презентуючи проект Концепції розвитку сфери поводження з побутовими відходами в місті Києві, пише прес-служба КМДА. Так, за словами Пантелєєва, Київ відтепер, відповідно до розробленої Концепції, орієнтований на зменшення кількості сміття, що захоронюється.
Окрім цього, у концепції пропонують низку законодавчих змін, що мають підвищувати відповідальність за самовільне захоронення сміття та утворення стихійних звалищ. За словами Пантелєєва, штраф за самовільне скидання сміття має бути збільшений як мінімум у 10 разів (зараз штраф сягає 1700 грн).
«Щороку в столиці утворюється понад 1,2 мільйонів тонн твердих побутових відходів, і лише 11% сортуються та направляються на переробку. Близько 22% спалюється на заводі «Енергія». Все інше – йде на захоронення на полігони. Ми орієнтуємося максимально переробляти сміття. Визначили п’ять локацій, що можуть стати потенційними майданчикам для будівництва центрів переробки на основі механіко-біологічного методу: сортування на кілька фракцій та раціональне використання кожної із них. Це ділянки біля заводу «Енергія», біля ТЕЦ 6, біля полігону № 1, дві ділянки на Київщині – в північно-західному напрямку та на півдні області. Усі ці об’єкти базуватимуться на механіко-біологічному методі обробки і не передбачають спалення», – зазначив Петро Пантелеєв.
Крім того, відходи сортуватимуть на кілька основних фракцій. Перша, за словами Пантелєєва, – ресурсоцінні компоненти: метал, папір, поліетилен і пластик, інші речі, які можна реалізувати. Наші потужності з переробки поліетилену та пластику завантажені лише на 20% і ми повинні виправити це. Друга фракція – органіка, тобто біомаса: залишки їжі, рослинні відходи. Вона може перетворюватися на біогаз шляхом ферментації та використовуватиметься для виробництва електроенергії і тепла. Цей метод широко практикується в Європі. Третя фракція – це залишки паперу, деревини та інші речі. Такі залишки мають втричі більшу калорійність, ніж загальне сміття і його вже можна використовувати як альтернативне паливо наряду зі щепою.
При цьому ані про джерела фінансування, ані про чітке планування чи орієнтовані дати початку впровадження концепції, у повідомленні КМДА не йдеться.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті