Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Києві відбудеться весняний підрахунок велосипедистів 17 травня і 3 червня, щоб з’ясувати динаміку кількості та зміни профілю користувачів велосипеда в місті протягом останнього року, повідомляє прес-служба АВК.
Протягом останніх двох років кількість велосипедистів у Києві зростає щороку на 10%. Про це відомо завдяки дослідженню, яке проводить громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва».
Для чого потрібен підрахунок
«Підрахунок велосипедистів – це соціологічне дослідження в польових умовах, яке проводиться за участю жителів Києва. Воно дає змогу отримати унікальну статистику про велотрафік у столиці та відстежувати зміни в портреті київських велосипедистів: гендерний розподіл (скільки жінок, скільки чоловіків), стиль (спортивний, міський тощо), переваги в місцях і напрямках руху (де їздять – по тротуарах чи по дорозі, в якому напрямку), скільки з них вдягають шоломи», – пояснює Анастасія Макаренко, директорка Асоціації велосипедистів Києва.
Результати підрахунку можуть стати поштовхом до покращення велоінфраструктури та побудови нових веломаршрутів на найпопулярніших точках пересування велосипедистів.
Як все відбувається
Підрахунок відбувається двічі на рік — навесні та восени. Час для підрахунків обрано найбільш піковий: з 12:00 до 14:00 у вихідний день (суботу) та з 17:00 до 19:00 у будній (середа) як навесні-влітку, так і восени. Підрахунок велосипедистів відбувається більш як на 25 точках – ключових перехрестях Києва. Волонтери, яких майже півсотні, вирушають на різні точки по всьому Києву і рахують протягом двох годин велосипедистів, які проїжджають повз.
Участь у підрахунку може взяти кожен охочий, попередньо зареєструвавшись та пройшовши інструктаж (16 травня). Кожен волонтер отримує спеціальний формуляр, в якому потрібно протягом 2 годин у день підрахунку фіксувати кількість велосипедистів, що проїжджають на точці, а також враховувати якісні характеристики, які там зазначено. Детальніше про алгоритм дій учасників підрахунку тут.
Щоб стати волонтером, потрібно заповнити реєстраційну форму.
Що кажуть організатори й учасники
Марія Шененко, координаторка волонтерів АВК: «Підрахунок велосипедистів дає змогу не лише моніторити кількість і профіль користувачів велосипеда, але й відстежувати рівень безпеки пересування на велосипеді в місті. Про цей рівень свідчать такі показники, як кількість велосипедистів у шоломі, рух по тротуарах і дорогах, а також кількість жінок серед користувачів велосипеда. Дослідження в інших країнах свідчать, що чим більше доля жінок серед міських велосипедистів, тим безпечнішими є умови для руху велосипедистів на дорогах. Використовуючи ці унікальні дані, ми можемо лобіювати інтереси велосипедистів і відстоювати в дискусіях з чиновниками принципи комфортного міста».
Євген Гончаренко, учасник Підрахунку велосипедистів 2016: «Я рахував на Бессарабці в центрі Києва. Було дуже цікаво, я не очікував такої кількості велосипедистів у робочий день у цьому місці. Ще мене вразило, як багато велосипедистів порушують Правила дорожнього руху, наприклад, повертають ліворуч з четвертої смуги, підрізають машини, переїжджають перехід. Хочеться їх усіх запросити в Велошколу з безпеки руху, яку також проводить Асоціація велосипедистів Києва, але під час підрахунку немає такої можливості: велосипедисти швидко їдуть повз».
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті