Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Музей монументальної пропаганди відкриється на території ВДНГ і складатиметься з двох частин.

Експозицію розташують у першому павільйоні «Експоцентру» й у парковій зоні, площею два гектари, що за ним. Вхід буде безкоштовним. Про це на прес-конференції 22 травня повідомили ініціатори проекту. Музей введуть в експлуатацію чергами, першу – планують відкрити вже восени цього року.

Керівник проекту Максим Бахматов зазначає, що приблизна вартість музею –15-20 мільйонів гривень. На його створення не будуть використовувати ні державні, ні комунальні кошти. Для збору грошей засновано благодійний «Фонд дослідження монументальної пропаганди», куди приймаються пожертви. Наразі акумульовано 15% від необхідної суми.

Алея за павільйоном №1

«Місце для музею обрано не випадково. Перший павільйон і є одним з прикладів тоталітарної пропаганди. До нас (ред. нової команди «Експоцентру») було багато запитань, як ми будемо декомунізувати ВДНГ. На що ми відповідали, що це – пам’ятка архітектури, і його неможна руйнувати. Найбільш правильний підхід у декомунізації – це зміна смислів. За допомогою створенням такого музею ми закриваємо усі питання, пов’язані з декомунізацією цього комплексу», – зазначив Максим Яковер, співзасновник «Фонду дослідження монументальної пропаганди».

Рішення щодо того, які експонати потраплять до музею, будуть прийматися експертною радою. За час декомунізації у Києві демонтували близько 144 пам’ятників і меморіальних дощок, з них лише вісім планують забрати до музею. Інші експонати привозитимуть з регіонів. В музеї точно розмістять пам’ятник Щорсу, який наразі знаходиться на бульварі Тараса Шевченка. «В цьому музеї таким пам’ятникам буде безпечніше, ніж у публічному просторі» – додав заступник міського голови, ініціатор створення музею, Володимир Прокопів.

Володимир Кадигроб, арт-менеджер музею зазначив, що там буде багато пам’ятників Леніну.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button