Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Музей монументальної пропаганди відкриється на території ВДНГ і складатиметься з двох частин.
Експозицію розташують у першому павільйоні «Експоцентру» й у парковій зоні, площею два гектари, що за ним. Вхід буде безкоштовним. Про це на прес-конференції 22 травня повідомили ініціатори проекту. Музей введуть в експлуатацію чергами, першу – планують відкрити вже восени цього року.
Керівник проекту Максим Бахматов зазначає, що приблизна вартість музею –15-20 мільйонів гривень. На його створення не будуть використовувати ні державні, ні комунальні кошти. Для збору грошей засновано благодійний «Фонд дослідження монументальної пропаганди», куди приймаються пожертви. Наразі акумульовано 15% від необхідної суми.
«Місце для музею обрано не випадково. Перший павільйон і є одним з прикладів тоталітарної пропаганди. До нас (ред. нової команди «Експоцентру») було багато запитань, як ми будемо декомунізувати ВДНГ. На що ми відповідали, що це – пам’ятка архітектури, і його неможна руйнувати. Найбільш правильний підхід у декомунізації – це зміна смислів. За допомогою створенням такого музею ми закриваємо усі питання, пов’язані з декомунізацією цього комплексу», – зазначив Максим Яковер, співзасновник «Фонду дослідження монументальної пропаганди».
Рішення щодо того, які експонати потраплять до музею, будуть прийматися експертною радою. За час декомунізації у Києві демонтували близько 144 пам’ятників і меморіальних дощок, з них лише вісім планують забрати до музею. Інші експонати привозитимуть з регіонів. В музеї точно розмістять пам’ятник Щорсу, який наразі знаходиться на бульварі Тараса Шевченка. «В цьому музеї таким пам’ятникам буде безпечніше, ніж у публічному просторі» – додав заступник міського голови, ініціатор створення музею, Володимир Прокопів.
Володимир Кадигроб, арт-менеджер музею зазначив, що там буде багато пам’ятників Леніну.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті