Наносупутник PolyITAN-2-SAU, який розробили в КПІ, успішно виведений на навколоземну орбіту і вже почав передавати сигнали, повідомляє прес-служба КПІ.

Фото: КПІ ім. Ігоря Сікорського
О 6:00 ранку за київським часом, 26 червня, був виведений на навколоземну орбіту наносупутник PolyITAN-2-SAU. Його розробила команда вчених, викладачів і студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Шлях супутника на свою орбіту виявився досить тривалим. Ще 18 квітня він був запущений в космос з пускового майданчика на мисі Канаверал на борту американської ркети-носія Atlas V разом з 27 іншими наносупутниками, створеними в університетах 19 країн. Супутники розміщувалися в двох спеціальних контейнерах на вантажному космічному кораблі постачання Cygnus CRS OA-7.
Вже 22 квітня Cygnus CRS OA-7 зістикувався з Міжнародною космічною станцією, а в ніч на 26 травня, друга пускова партія з 18 університетських супутників, була виведена в задані точки навколоземної орбіти. Усі ці космічні апарати беруть участь в проекті QB50, метою якого є демонстрація можливості запуску кластера університетських наносупутників різних країн. Планувалося, що загальна їх кількість досягне п’ятдесяти. Проте на момент старту в кластері залишилося всього 36 супутників, оскільки не усі університети впоралися з виготовленням апаратів з відповідними характеристиками. Тому партія з 28 апаратів була запущена в космос з мису Канаверал транзитом через МКС, ще 8 – з космодрому імені Сатиш Дхавана на острові Шрихарикота в Індійській затоці. Цей пуск був здійснений відразу на задану навколоземну орбіту.
Основною метою запуску цих космічних апаратів є наукові дослідження нижньої термосфери Землі на висотах 90-420 км для уточнення глобальної іонно-термосферної моделі (модель GITM). Після такого дослідження цю модель можна буде використати як інструмент для прогнозування атмосферних аномалій.
Сам PolyITAN-2-SAU – це двублочний супутник кубічної форми стандарту 2u CubeSat (2u означає, що супутник складений з двох блоків-кубиків, тобто за формою це паралелепіпед 10x10x20 см).

PolyITAN-2-SAU – це вже другий космічний апарат, який розроблений і побудований в КПІ під керівництвом завідувача лабораторією наносупутникових технологій теплоенергетичного факультету Бориса Рассамакіна.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті