Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Наносупутник PolyITAN-2-SAU, який розробили в КПІ, успішно виведений на навколоземну орбіту і вже почав передавати сигнали, повідомляє прес-служба КПІ.

Фото: КПІ ім. Ігоря Сікорського

О 6:00 ранку за київським часом, 26 червня, був виведений на навколоземну орбіту наносупутник PolyITAN-2-SAU. Його розробила команда вчених, викладачів і студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Шлях супутника на свою орбіту виявився досить тривалим. Ще 18 квітня він був запущений в космос з пускового майданчика на мисі Канаверал на борту американської ркети-носія Atlas V разом з 27 іншими наносупутниками, створеними в університетах 19 країн. Супутники розміщувалися в двох спеціальних контейнерах на вантажному космічному кораблі постачання Cygnus CRS OA-7.

Вже 22 квітня Cygnus CRS OA-7 зістикувався з Міжнародною космічною станцією, а в ніч на 26 травня, друга пускова партія з 18 університетських супутників, була виведена в задані точки навколоземної орбіти. Усі ці космічні апарати беруть участь в проекті QB50, метою якого є демонстрація можливості запуску кластера університетських наносупутників різних країн. Планувалося, що загальна їх кількість досягне п’ятдесяти. Проте на момент старту в кластері залишилося всього 36 супутників, оскільки не усі університети впоралися з виготовленням апаратів з відповідними характеристиками. Тому партія з 28 апаратів була запущена в космос з мису Канаверал транзитом через МКС, ще 8 – з космодрому імені Сатиш Дхавана на острові Шрихарикота в Індійській затоці. Цей пуск був здійснений відразу на задану навколоземну орбіту.

Основною метою запуску цих космічних апаратів є наукові дослідження нижньої термосфери Землі на висотах 90-420 км для уточнення глобальної іонно-термосферної моделі (модель GITM). Після такого дослідження цю модель можна буде використати як інструмент для прогнозування атмосферних аномалій.

Сам PolyITAN-2-SAU – це двублочний супутник кубічної форми стандарту 2u CubeSat (2u означає, що супутник складений з двох блоків-кубиків, тобто за формою це паралелепіпед 10x10x20 см).

PolyITAN-2-SAU – це вже другий космічний апарат, який розроблений і побудований в КПІ під керівництвом завідувача лабораторією наносупутникових технологій теплоенергетичного факультету Бориса Рассамакіна.

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button