Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ви колись проводили відпустку в Києві? У місті, в якому зранку біжите на роботу, стоїте в чергах, платите комуналку і по суботах ходите в супермаркет за продуктами на тиждень.

Не вихідні, чи відгул, який береш, щоб піти до лікаря і вирішити ще купу справ, а саме відпустку. Я раніше — ніколи. Тому що саме слово «відпустка» в мене нерозривно пов’язане зі словом «подорож». Однак це сталось. Цілий тиждень я провела в Києві у відпустці, і це новий досвід, який хочеться повторювати ще і ще. Бо рідне і таке знайоме місто, в якому я прожила все життя, відкрилось новими сторонами, наче старий друг, що раптом вирішив розказати тобі ті секрети, на які не наважувався досі.

Ці дні збереглися в пам’яті красивими стоп-кадрами. Це фільм, який знімався без поспіху й без сценарію, з випадковими акторами і локаціями. І цей фільм одразу став улюбленим.

Кадр — і ти береш кошик і йдеш на ринок в час, коли ніколи там не бувала — у будній день з самого ранку. Походжаєш між рядами, залитими теплим світлом сонця, і ловиш ці ледь виразні «дівчата,що цікавить?» і «а зважте мені…». Свіжа м’ята, запашний базилік, рукола величезними пучками, овочі і фрукти… Спеціально заходиш в улюблену точку, де продають сухофрукти і горіхи. І хоч тобі нічого й не потрібно, але таки купуєш трохи мигдалю і чорносливу та заводиш такий звичний і завжди дивний small talk про пахлаву і спеції. І все це — без найменшого поспіху, штовхання і поглядання на годинник.

Кадр — і ти забігаєш в «Київський трамвайчик» в парку Шевченка і замовляєш каву. Сидиш, доки готується напій і розглядаєш татуювання на руках бариста. Згадуєш, що одна твоя знайома була трохи закохана в хлопця, що працював тут. Вона кожен день ходила сюди пити каву і хвалила її так, наче це напій богів. Посміхаєшся все ширше і тільки з другого разу чуєш, що тебе питають додавати корицю чи ні. Звичайно додавати.

Кадр — і ти, блукаючи по місту, заходиш в Планетарій, в якому в останній раз була ще в школі на якійсь обов’язковій програмі. Купуєш квиток і заходиш в залу. Крім тебе, ще шість людей, про яких майже одразу забуваєш, адже з часу останнього візиту візуальні ефекти і самі фільми змінились так, що ти втискаєшся в крісло. Відчуття, наче ти дійсно в космосі. Ось так — to the moon and back за кілька хвилин і вражень ще на пару днів.

Кадр — і ти насолоджуєшся таким неквапливим і приємним ранком вдома, коли нікуди не потрібно поспішати. Коли вмикаєш музику, і, підспівуючи і трохи пританцьовуючи, готуєш на сніданок млинці, омлет або салат, а не звичні буденні пластівці і тости на швидку руку. Коли не забуваєш  додати в каву кардамон. Коли найважливіша і найтерміновіша ранкова справа — це полити квіти на підвіконнях і витерти з їхніх листків пил. І ці дбайливі і неспішні квітково-водні процедури стають маленькою медитацією. Коли випадково витягаєш з шафи літню легку спідницю (хоча шукала домашні лосини), і одягаєш її — ну бо, а чому б і ні? Коли можна придумати план на день, а потім передумати повністю. Lazy-lazy morning.

Кадр — і ти безкінечно довго гуляєш по таких знайомих вулицях і розглядаєш кожний будинок, наче вперше. Людей зовсім мало — бо робочий день, і ти неквапливо знайомишся зі спорудами, що тобі подобаються, ближче. Помічаєш кожну деталь і тріщинку, кожну тінь. Хто тут жив? Які секрети береже ця будівля і які історії пам’ятає? Які бачила зізнання, мрії, розчарування і трагедії? Повернувшись додому, починаєш шукати більше інформації про будинки, що раніше були на других ролях в твоєму кіно про місто. Тепер вони ненадовго стали головними героями.

Кадр — і ти ідеш в кіно на денний сеанс в середу. Відчуття, що весь кінозал — виключно твій. Усього тут сидить до десяти людей. Вони розпорошились подалі одне від одного, що за кілька хвилин взагалі не зважаєш на чиюсь присутність і повністю поринаєш у фільм. Кадр — і ти сидиш в «Ярославі» і їси найсмачніші на весь Київ пиріжки і п’єш какао. За вікном поспішають люди, а ти насолоджуєшся кожним ковтком і миттю…

І ще десятки таких кадрів, які закохують в рідне місто і роблять цю маленьку урбаністичну відпустку однією з найприємніших в житті.

Фото: flickr-user Tony, Sergey Galyonkin

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 245 днів. За цей час ми опублікували 25933 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button