Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26323 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Пам’ятка архітектури й об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО Києво-Печерська Лавра зазнала значних змін, про це повідомляє radiosvoboda.

Фото: Інформатор

За даними журналістів програми «Схеми», на території охоронної зони перебудовують історичні будівлі, знищуючи їх. Одна з найбільших православних святинь України трансформувалася до невпізнаваності за пару останніх років. Розслідування підтвердило, що територію Лаври не тільки перебудовували, а й звели тут нові об’єкти,  що заборонено робити. У 2015 році Київська міська рада наклала мораторій на будівництво в зоні об’єкта № 527 Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра».

Деякі працівники науково-дослідного відділу охорони пам’яток культурної спадщини Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника буди звільнені з роботи, через те що вони ретельно відслідковували і фіксували всі зміни архітектури на території заповідника.

Згідно з інформацією «Схем», значних змін зазнав 57-й корпус, Північна брама лаври, Монастирські мури, Брама біля 54-го корпусу, Гостиний дім та контора, Огорожа монастирського саду, вхід до Галереї від Ближніх до Дальніх печер, з’явились три новобудови і баня.

Фото: Схеми

Фото: Схеми

Фото: Схеми

Фото: Схеми

Головний архітектор заповідника Яков Діхтяр визнав, що на території заповідника є порушення під час будівництва, але зауважив, що кожен випадок має свої причини. Плани будівництва не були узгоджені з ЮНЕСКО і те, що воно вже відбувається – порушення. За словами архітектора, доцільність нового будівництва обумовлена планом організації території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, затвердженого п’ять років тому.

У 2012 році розпочали робота над документом, який розв’язав руки церковнослужителям. відповідно до плану організації території Києво-Печерського заповідника, 9-й розділ передбачає можливе відтворення втраченої забудови – фактично нову забудову на території заповідника. Документ затвердили у Мінкультури та 5 років приховували від ЮНЕСКО.

Представникам ЗМІ так і не вдалося зв’язатися з міністром культури Євгеном Ніщуком. На жодне звернення ні у Мінкульті, ні у монастирі не відповіли.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button