Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

«Хмарочос» взяв участь в екскурсії до Пущі-Водиці, і проїхався туди на екскурсійному трамваї.

Екскурсія почалася з поїздки на туристичному трамваї від станції метро «Оболонь». Щоб дістатись Пущі, на ньому без зупинок знадобилось 55 хвилин. У той час поїздка в зворотньому напрямку до кінцевої зупинки на Контрактовій площі триває одну годину і двадцять хвилин. Віддаленість – це один з недоліків району, а його вирішення потребує якісного транспортного сполучення. Ним наразі незадоволена велика кількість місцевих мешканців.

На даний момент в Пущі-Водиці проживає три тисячі осіб, яким потрібен комфортний транспортний зв’язок з Києвом. Трамвайні колії є давно зношеними і потребують реконструкції. У Київраді з’явилась відповідна петиція про оновлення колій. В свою чергу, чиновники запевнили, що проведуть частково ремонтні роботи на ділянці від вул. Автозаводської до вул. Пуща-Водицької із розворотним кільцем. Роботи заплановані на 2018-2019 роки.

Але якщо з трамвайним шляхом ситуація зрушила з мертвого місця, то з автомобільними дорогами туристичного району вона ще гірша – це визнав на зустрічі перший заступник голови Оболонської РДА Роман Лелюк. Він пообіцяв незабаром розпочати ремонт автошляхів:

«В першу чергу ремонтні роботи будуть проведені на одній з центральних вулиць Пущі – Квітки Цісик. Загалом плануємо відремонтувати 10 000 метрів», – запевнив чиновник.

В Пущі-Водиці знаходиться багато будинків, які визнані пам’ятками архітектури. Наприклад, Церква преподобного Серафима Саровського, яку побудували у 1908-1910 роках.

Або Склеп Козакевичів, збудований у 1913 році та відновленої після реставрації.

І якщо за одними архітектурними пам’ятками слідкують і охороняють, то інші знаходяться у поганому стані. Певна кількість старовинних дач була побудована заможними киянами і нині знаходиться у власності державних установ чи приватних осіб, які не доглядають за ними. Зі слів екскурсовода Алли Михайленко, на таких дачах час від часу стаються пожежі або за ними так довго не слідкують, що вони розвалюються на очах.

Чиновники Оболонської РДА пояснюють це неспроможністю виявити власника архітектурних пам’яток та притягти до відповідальності, або хоча б проконтролювати виконання договору про збереження пам’ятки архітектури. Поступово Пущу забудовують приватними будинками з червоної цегли.

Але є  у Пущі й позитивні зрушення. 23 червня на місцевому пляжі «Пуща-Водиця» підняли «Блакитний прапор», який є символом міжнародної екологічної відзнаки. Її отримають тільки найчистіші пляжі в світі, які відповідають певним міжнародним нормам. Подібний сертифікат видають лише на один рік. Пляжу «Пуща-Водиця» довелося провести солідну роботу, щоб отримати від міжнародного журі таку відзнаку. Зокрема, на пляж завезли чистий пісок, провели очисні роботи, встановили дитячий та спортивний майданчики, душові, кабінки для перевдягання. На березі чергують рятувальники, а для людей з обмеженими можливостями є крісло-амфібія, за допомогою якого вони можуть купатися.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button