Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Kyiv Smart City здійснила незалежне дослідження водойм у Києві й зробила лабораторний аналіз води у них. Проект курував Олександр Фінчукпроджект-менеджер напрямків альтернативної енергетики та екології ініціативи Kyiv Smart City.

Олександр Фінчук розповідає: «Дослідження складалося з декількох етапів. Збір даних для отримання лабораторних висновків тривав близько десяти днів. Команда визначала маршрут, на якому брала зразки води. На кожному пляжі ми оглядали берегову лінію, оцінювали наявний рівень безпеки на території. За сім днів оглянули 54 місця літнього відпочинку киян біля водойм.

В результаті, команда сформувала перелік місць, де потрібно перевірити якість води в першу чергу. Ми зважали на відповідності конкретного місця потребам для відпочинку у водоймі й біля неї великої кількості людей різного віку. Три наступні дні саме на водоймах з отриманого списку за участі мікробіолога й епідеміолога, команда зібрала й направила на бактеріологічний аналіз 20 зразків води з різних локацій. Відповідно до отриманих результатів бактеріологічного дослідження, показники якості води виявились невтішними. Жодна з популярних серед відпочивальників водойм, не відповідає санітарно-епідеміологічним нормам. До позитивних результатів можна хіба що віднести відсутність патогенних ентеробактерій. Але слід звернути увагу, що показники наявності лактозопозитивних кишкових паличок (надалі – ЛПК), перевищують норму абсолютно в усіх оглянутих водоймах.

Найгірші показники, які кваліфікуються як надзвичайно високий ступінь забруднення, виявились у водоймах біля пляжів «Молодіжний», «Золотий» та затоки Галерна.

Високий ступінь забруднення у водоймах біля пляжів «Русанівсьска коса», «Передмістна Слобідка», оболонської набережної, «Тельбин», «Чорторий», «Вербне», «Дитячий». Помірний ступінь забруднення води біля пляжів «Центральний», «Південний берег Києва», «Венеція», «Пуща Водиця», озера Сонячне, озера «Алмазне», озера Заплавне і озера Редькино (Міністерське). Епідеміологічним нормам санітарно-бактеріологічного аналізу відповідають проби води з водойм пляжу «Райдуга» і дикого пляжу «Десна» (Троєщина).

Крім того, для підтвердження господарсько-фекального забруднення проводиться й бактеріологічний аналіз води на визначення числа Enterococcus.

За результатами лабораторного аналізу, проведеного другого серпня, найгірший результат – перевищення норми в декілька десятків разів виявився у воді біля пляжу «Молодіжний», біля затоки Галерна, пляжу оболонської набережної та пляжу «Передмістна Слобідка». Значне перевищення норм й у водоймах пляжів «Русанівська коса», «Центральний», «Південний берег Києва», «Золотий», «Вербне», «Тельбин», озера Алмазне, озера Заплавне, озера Сонячне, озер парку Партизанської  Слави, диких пляжів «Десна», «Міністерський» та пляжу «Пуща Водиця».

У цей день, другого серпня, КП «Плесо» дозволило купатись лише на двох пляжах: «Пуща-Водиця» та «Чорторий».

Майже в два рази перевищують показники ентерококів у пробі води водойми пляжу Райдуга. Маємо й показники в межах норми у воді водойм пляжів «Дитячий», що у Гідропарку, і «Чорторий», що у парку Дружби Народів. Аналіз проби води з водойми пляжу Венеція вказує на відсутність (або надзвичайно низький рівень) бактерій групи ентерококів. Це означає, що купання в цих водоймах не несе загрози здоров’ю, якщо чітко дотримуватися правил безпеки».

Запобіжні заходи безпеки для купання

Визначити «на око» чи в неперевірених водоймах поширені інфекції або небезпечні бактерії абсолютно неможливо, тому фахівці мікробіологи рекомендують дотримуватися простих правил, які допоможуть мінімізувати ризик інфікування:

Уникайте переповнених пляжів. Чим більша кількість людей, які знаходяться у воді, тим більша ймовірність поширення будь-якої інфекції;
Не купайтеся у водоймах, які мають неприємний запах або брудні на вигляд;
Не купайтеся у водоймах з прісною водою, якщо на вашому тілі є відкриті рани будь-якого розміру;
Ні в якому разі не пийте воду з відкритих водойм і намагайтеся купатися так, щоб вода не потрапляла на слизову порожнини рота;
Не заходьте у воду без плавок або спідньої білизни;
Заходьте до води і навіть плавайте у водоймах в гумовому взутті, щоб не травмувати кінцівки предметами, що лежать на дні.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 245 днів. За цей час ми опублікували 25935 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button