Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Власник магазину попросив невдоволених знищенням малюнків, «не поводитись, як Шарікови». Про це пише vlada.io.
На графіті були стилізовані під майданівців зображення Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки з підписами «Вогонь запеклих не пече», «Хто визволиться сам, той буде вільний» і «Наше все життя – війна». Вуличні малюнки створили протестувальники у середині січня 2014-го року. Ці малюнки стали досить популярними, їх можна побачити на футболках та значках.
Кілька днів тому графіті зникли з фасаду будівлі – тут відкрився магазин «люксових» меблів «Емпоріум», і власники не захотіли бачити стріт-арт поруч з вивіскою. Власник магазину вступив у дискусію з невдоволеними киянами у Facebook: він порадив «не поводитись, як Шарікови» та відправив їх «на лубочний базар, де є всі види Лесі, Вані і Тараса».
Читайте також: Нетримання межі: чому київські стінописи не є муралізмом, стріт-артом чи графіті
Згідно з наказом Міністерства культури №869 від 15.10.2014 року, «місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року» занесено до державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення об’єкти культурної спадщини.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті