Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Щороку на один день в Болівії забороняють пересуватися на усіх видах автомобілів, крім машин екстрених служб, повідомляє The Guardian.

Фото: theguardian

До таких дій країна вдалася через високе атмосферне забруднення. Зі збільшенням представників середнього класу, тут зросла й кількість заторів на дорогах, що призвело до ще більшого забруднення повітря.

Ще 18 років тому, в одному з п’яти найбільш забруднених міст у Південній Америці, болівійському Кочабамбі, започаткували день без автомобілів. До 2011 року акція набула такої популярності, що її закріпили на законодавчому рівні й назвали «Днем пішоходів та велосипедистів на захист матері Землі».

«Цього дня забруднення повітря зменшується на 60-70%, оскільки 70% шкідливих речовин, які потрапляють у повітря, надходять від автомобілів. Забруднення знижується майже до нуля», – сказав Соледад Делгаділло з муніципалітету Кочабамби.

Фото: theguardian

Місто, яке започаткувало день без автівок у Болівії, влаштовує ще й три піших дні на рік. Вони покликані популяризувати пішохідний рух.

Крім того, болівійці планують зробити центр міста пішохідним. Нагадаємо, Контрактова та Сагайдачного в рамках експерименту стали єдиною пішохідною зоною з першого серпня.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button