Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В альбомі зібрано 130 робіт відомої радянської художниці-дисидентки.

У галереї «Дукат» до 1 жовтня триває персональна виставка художниці-дисидентки Алли Горської. Тут презентували перший альбом з роботами художниці.

Про художній спадок київської шістдесятниці Алли Горської «Хмарочос» писав цієї весни. Тоді приводом послугував  скандал з власниками колишнього ресторану «Вітряк» на проспекті Академіка Глушкова. Логотип їхнього нового закладу закрив мозаїчне панно «Вітер» — єдину монументальну роботу Горської у Києві, що збереглася до сьогодні.

«В 60-70-х роках в українській радянській архітектурі відзначався сплеск національних мотивів. Проекти базувалися на модерністському трактуванні народного мистецтва. Працюючи над об’єктами, учасники творчої групи ретельно підходили до осмислення мистецьких традицій та інтегрування їх в архітектуру сучасного міста», — пояснювала мистецтвознавиця Євгенія Моляр.  

Крім оформлення ресторанів «Вітряк» та «Полтава», Алла Горська — у соавторстві з Опанасом Заливахою, Галиною Зубченко, Галиною Севрук та Людмилою Семикіною — створила вітраж «Шевченко. Мати», що у червоному корпусі університету ім. Т. Шевченка. У 1964 році адміністрація вишу замовила цю роботу до 150-річчя українського поета, але одразу демонтувала її на вимогу партійного керівництва.

Тепер частину спадку мисткині можна побачити на окремій виставці.  

«Це перший виданий альбом творів Алли Горської. Сюди увійшов її головний творчий спадок — живопис, графіка, мозаїчні панно, які вона створювала у Києві, Донецьку, Краснодоні, Маруполі,  — розповідає «Хмарочосу» куратор виставки і мистецтвознавець Михайло Кулівник. — Мі зібрали її ключові роботи, намагаючись показати художницю з різних боків. Деякі з них — як, наприклад, афіша до вечора художника Петрицького — були вперше відреставровані та оцифровані. Допомагали нам у цьому як державні музеї, так і приватні колекціонери».

Зараз у галереї представлено 34 роботи Алли Горської. Серед них: театральні ескізи, дерев’яні колажі, замальовки до народних колядок та шевченкових дум. В презентованому альбомі зібрано сто тридцять робіт авторки.  

«Ця виставка — не лише про тренд на культуру українських шістдесятників. Адже ще рік тому ми розпочали проект «Інша історія», у якому прагнули показати містянам київське мистецтво з часів «відлиги» до епохи «перебудови». Постать Горської – одна з найбільш значущих серед київського андерграунду тієї епохи», — підкреслює Кулівник.  

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button