Співзасновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко назвав «Хмарочосу» найкращі онлайн-курси, які варто пройти цієї осені.
Вступ до комп’ютерних наук CS50
CS50 – курс з основ програмування від Гарвардського університету. За 12 тижнів можна опанувати основи інформатики, отримати базові знання мов програмування: C, PHP, JavaScript, C, Python, SQL, а також навчитися мислити алгоритмічно й ефективно вирішувати проблеми програмування. Курс перекладений багатьма мовами. Английською його можна пройти на EdX, українською – на платформі Prometheus.
Автором курсу є Девід Малан – професор Гарварду, сферою наукових зацікавлень якого є кібербезпека та ботнети. CS50 й досі є найпопулярнішим онлайн-курсом від Гарвардського університету. Програма підійде як людям з досвідом програмування, так і без нього.
Вступ до біології – «Секрет життя»
Онлайн-курс від Массачусетського технологічного інституту пропонує слухачам розкрити секрет життя через вивчення основ біохімії, генетики і молекулярної біології. Серед вимог до слухачів – знання біології та хімії у межах шкільного курсу. Автором курсу є професор Ерік Ландер – американський математик і генетик, викладач біології. Професор є дослідником у сферах біоінформатики, геноміки та генетики. Лауреат багатьох премій, в тому числі за прорив у царині медицини, а також дійсний член Національної академії наук США. Він разом з колегами заснував Broad Institute МІT та Гарварду – біомедичний дослідницьций центр, розташований у Кембріджі. Серед цілей інституту: поліпшення здоров’я людей за допомогою геноміки та формування основ для нового покоління терапії. Крім цього Ландер з командою вирішив ще й створити онлайн-курс, де усі охочі зможуть ознайомитися зі структурою та функціями молекул ДНК та РНК, й поглиблювати знання у сфері генетики. Навчання триває 12 тижнів.
Навчаємося вчитися: потужні інтелектуальні
інструменти для освоєння важких предметів
Співавтори курсу про те, як почати краще навчатись – професорка Оклендського університету, фахівчиня у галузі промислової та системної інженерії Барбара Оуклі та Теренс Сайновскі, дослідник медичного інституту Говарда Хьюза, керівник лабораторії обчислювальної нейробіології в Інституті біологічних досліджень ім. Салка. Курс містить методи навчання, що використовуються у різних сферах. Це не лише підбірка лайфхаків на тему освіти, а й доступне наукове пояснення того, як ми вчимося. Завдяки курсу можна дізнатися про різні режими навчання, знайти поради для максимальної ефективності під час виконання завдань. Усі охочі зможуть використати підходи, викладені в курсі, і опановувати складні предмети у найбільш ефективний спосіб. Станом на серпень 2017, це був найпопулярніший курс онлайн-платформи Coursera. Його пройшли 1,8 мільйони слухачів з понад 200 країн світу.
Дизайн-мислення для інновацій
Дизайн-мислення – тренд останніх років. Цей підхід до прототипування та вирішення задач використовують найбільші світові компанії, на кшталт Facebook, Google, Apple, Procter&Gamble, Samsung, IBM, IKEA.
«Інновація» стала таким популярним словом, що його вживають скрізь. Однак, не всі зміни мають позитивні наслідки. Іноді дієвість інновацій важко перевірити перед їх безпосереднім втіленням. Саме тут у нагоді стають принципи дизайн-мислення.
Онлайн-курс є освітнім проектом благодійної організації «Фонд Випускників України» (Alumni Fund Ukraine), яка отримала дозвіл від Школи бізнесу Дарден, США, на переклад та запуск їхнього онлайн-курсу Design Thinking for Innovation на українській платформі онлайн-курсів Prometheus. Авторка курсу Джин Лідтка є професоркою з гарвардським МBA і співавторкою книг «Проектне мислення для вирішення проблем» і «Думай як дизайнер».
Мета курсу: дати слухачам інструменти для інноваційного мислення. Під час навчання слухачі дізнаються про модель чотирьох питань, яка дозволить розглядати дизайн-мислення як пошук відповіді на складні проблеми.
Дизайн: творення артефактів у суспільстві
В курсі від університету Пенсильванії, дизайн стає фундаментом для розробки ефективних концепцій, які можна використовувати у різних сферах діяльності. Навчання охоплює різні напрямки дизайну: архітектуру, графіку, послуги, одяг, тощо. Щотижневі завдання допоможуть слухачам вирішувати реальні проблеми, базуючись на нових знаннях.
Головні акценти курсу зосереджені на базових процесах дизайну: визначення проблеми, дослідження, вибір рішення та вдосконалення. Курс однаково корисний як для новачків, так і для тих, хто мав досвід професійного вивчення дизайну. Тривалість курсу – 6 тижнів.
Правосуддя
Онлайн-курс від Гарвардського університету є вступом до моральної та політичної філософії. Під керівництвом Майкла Сандела, професора Гарварду та політичного філософа, слухачі ознайомляться з текстами класичних філософів й дискутуватимуть про правосуддя. Серед пропонованих до розгляду тем: одностатевий шлюб, розподіл доходів, права людини, рівність. У програмі окрім філософських праць передбачений розбір реальних судових справ та суперечок. Цей онлайн-курс доступний в інтернеті та транслювався по телебаченню. До нього доступні субтитри китайською, німецькою, португальською та іспанською. А самого автора у Китаї визнали найбільш видатним іноземним діячем року у 2015 році.
Переваги аналітики| The Analytics Edge
Протягом останнього десятиліття світ переповнений інформацією. Даних стало настільки багато, що серйозним викликом стає не їх отримання, а вміння систематизувати та аналізувати.
За 12 тижнів освітньої програми слухачі опанують різні методи аналітики, дізнаються, як дані та якісна аналітика змінювала хід розвитку успішних бізнесів та цілих галузей. Для прослуховування курсу достатньо базових знань з математики, однак, за твердженням авторів курсу, глибокі знання з математики та програмування будуть перевагою.
Найбільші невирішені таємниці Всесвіту
Курс від Австралійського національного університету буде цікавий для любителів загадок і науки. Заінтриговані дивним поєднанням? І недаремно. Його розробив астрофізик, лауреат Нобелівської премії з фізики Брайан Шмідт. Основна мета 9-тижневого курсу: дослідження найбільших таємниць сучасної астрофізики. При цьому професор Шмідт не ставить за мету розкрити усі загадки. Навпаки, онлайн-курс націлений на ознайомлення слухачів з сучасними проблемами науки. По закінченню ви точно знатимете, на які запитання наука має відповіді, а на які – ні, а також орієнтуватиметесь у сучасних дослідженнях з астрофізики.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті