Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Конопляний Марш Свободи 2017 пройшов 28 жовтня у Києві, де його учасники виступали за законний доступ до лікування канабісом та декриміналізацію зберігання коноплі без мети збуту.

Владислав Недашківський/Український інтерес

Учасники маршу зібралися о 12.00 біля будівлі Кабінету Міністрів України, звідки вирушили вулицею Грушевського до Міністерства охорони здоров’я. Як повідомило Радіо Свобода, на акцію прийшло близько 200 людей.

Учасники, в основному молодь, вигукували: «Коноплі лікують!». Основною вимогою було врегулювання законного доступу до медичного канабісу: право медичних та наукових організацій використовувати активні компоненти коноплі для досліджень та лікування таких хвороб як епілепсія, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), хворобу Альцгеймера.

Прес-аташе Маршу Свободи Тарас Ратушний із посиланням на статистику Вищої судової адміністрації України за 2016 рік, заявив, що за збут наркотиків було винесено всього 729 вироків, в той час, як за зберігання без мети збуту – 6997, а з них більше 5000 – за зберігання малозначних кількостей. Саме тому, ще однією з вимог активістів була зміна мінімального допустимого порогу, після якого починається кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність очікує на людину яка має до 5 грам канабісу, в іншому випадку – відповідальність за карним кодексом.

Додамо, що ще у квітні українські вчені долучилися до заклику декриміналізації канабісу задля наукових цілей. Відкрите звернення до Кабінету міністрів підготували активісти проекту «Наркополітика» Центру візуальної культури, повідомляла Українська правда. Активіст проекту Назарій Совсун пояснював: «Для вироблення гуманного і ефективного антинаркотичного законодавства в першу чергу необхідні наукові дослідження впливу психоактивних речовин на громадське здоров’я, зокрема з метою їх подальшого юридичного розділення за рівнем реальної шкоди».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button