Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

«Хмарочос» зібрав нові книжки про міську культуру, історію й архітектуру, які нещодавно з’явились у книжкових крамницях чи мають з’явитись найближчим часом і на які варто звернути увагу.

За львівськими брамами

Іванова Анастасія , Бондаренко Євгеній , Савченко Євген

Львів за останнє десятиліття перетворився на туристичний центр країни з десятками відомих пам’яток: площа Ринок, львівська Ратуша, Вірменський та Домініканський Собори відомі не тільки українцям, а й мешканцям країн Східної Європи. Але окрім архітектурних візитівок міста, Львів знаменитий ще й своїми подвір’ями, які ховаються за брамами. Що знаходиться за фасадами будівель?

Альбом «За львівськими брамами» спробує дати вичерпну відповідь на це запитання. У книзі зображене минуле і сьогодення Львова в спогадах його жителів та тих, хто оселився тут під час тривожних подій на Півдні та Сході країни. Світлини вітражів, сходових клітин, сецесійних розписів та цікаві історії від жителів міста зібрали три автора-львів’янина.

Awesome Dnipro

Це вже п’ята книга з серії Awesome Ukraine. Її ще немає в продажу, але кожен охочий може здійснити попереднє замовлення. Книжка має вийти друком 25 квітня 2018 року.

Місто Дніпро має свою історію та етапи становлення: від індустріального центру, яким воно було з ХІХ століття, через аерокосмічну галузь радянського періоду, – і до «буремних 90-х», коли тут сконцентрувалась економічна, а згодом політична еліта України. Яким є Дніпро сьогодні? Що поєднує в собі це місто? Що залишилось від його історії? Про все це та багато іншого Ви зможете дізнатись на сторінках Awesome Dnipro.

Bangkok: Architectural Guide
(Бангок: Архітектурний гід)

Паттаранан Такканон

Ця книга – гід по архітектурі столиці Таїланду – Бангкока. У цьому місті сусідами є традиційні тайські храми та хай-тек хмарочоси Центрального Бізнес Району. Це розмаїття однаково цікаве як для місцевих жителів, так і для мільйонів туристів, що з’їжджаються до Бангкока кожного року. Міський ландшафт тут сформований палацами, храмами, історичними будівлями та сучасними бізнес-центрами. Ця забудова з різних епох, однак вона гармонійно і, водночас, практично співіснує. В чому секрет? Відповідь на це питання дала в своїй книзі Паттаранан Такканон – доктор наук в галузі архітектурних інновацій університету Бангкоку.

Сараєво для початківців

Озрен Кебо

Історія міста – це історія не лише про заснування, розвиток та процвітання.

Будь-яке освоєне людством місце проживання так чи інакше, рано чи пізно проходить випробування «водою, вогнем та мідними трубами». Саме такого роду історія викладена боснійцем Озреном Кебо: по суті перед нами воєнний щоденник очевидця, який опинився в самому центрі облоги Сараєво, трагічної події, яка тривала з 1992 по 1996 рік.

«…у свої найкращі часи місто гучно славилося тим, що тут майже не було мишей, і що для розваг тут було 26 тисяч двориків, прекрасних, “як райські сади”». Життя, якого вже не повернути, але на місці котрого постане наповнена новими сенсами сучасність – Кебо дивиться у майбутнє з надією.

Краткая история семи убийств
(Коротка історія семи вбивств)

Марлон Джеймс

Хоча книга письменника Марлона Джеймса отримала Букерівську премію ще у 2015 році, до полиць українських книжкових магазинів вона дісталась лише зараз.

У ній розповідається про історію Ямайки останньої третини ХХ століття. Мова йде і про Боба Марлі, і про регі, і про гангстерів, проте суть в іншому – автор надзвичайно точно передає атмосферу брудного, але такого зворушливого, Кінгстона. Таку Ямайку ми побачимо вперше.

До Галичини

Мартін Поллак

Ця книга побачила світ ще в далекому 1984 році. Для її написання 40-річний австрійський письменник Мартін Поллак здійснив «уявну» подорож Східною Галичиною та Буковиною (на реальну просто не міг отримати дозвіл від австрійської верхівки), щоб окреслити власну карту територій, які в певний момент історії належали Австро-Угорській імперії.

Зараз, українське видавництво «Книги XXI» повертає читача до спогадів австрійця, який показує українські території з точки зору іноземця. Маса суттєвого топографічного матеріалу (включно з картами та світлинами сіл, хуторів, містечок), етнографічних записів та просто власних роздумів – автор пропонує зануритись у становлення західних територій України.

Текст: Олексій Дзюба

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button