Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Музею монументальної пропаганди СРСР планують надати статус національного, повідомляє прес-служба Київради.
В травні 2017 року в Києві оголосили про створення Музею монументальної пропаганди СРСР. На території Національного комплексу «Експоцентр України» планують облаштувати простір для демонстрації та дослідження культурних пам’яток, які були використані в цілях тоталітарної пропаганди.
За словами секретаря КМР Володимира Прокопіва, команда націлена створити музей, який потрапить у перелік найбільш визначних місць столиці. «Ставлячи амбітну ціль створити у Києві місце, яке увійде в топ-10 пам’яток столиці, впродовж півроку команда працювала над візією та підходами до реалізації цього важливого освітнього проекту. На сьогодні ми маємо майданчик та концепцію, що може бути реалізована за підтримки ширшої коаліції партнерів», – зазначає чиновник.
Першим експонатом музею стане пам’ятник Миколі Щорсу. У залученні до експозиції об’єктів з території всієї України допомагатиме Міністерство культури.
На даний момент розроблена концепція музею. «Вона розроблялася командою проекту за участі провідного міжнародного експерта з музейної справи Міхаеля Фера, і сьогодні ми передаємо наші напрацювання Київській міській раді, Міністерству культури та Інституту національної пам’яті для продовження роботи», – зазначає керівник проекту Максим Бахматов.
Міністр культури України Євген Нищук заявив, що розраховує на те, що в майбутньому музей отримає статус національного. «Долучаючись партнером у створенні Музею монументальної пропаганди СРСР, Міністерство культури вбачає можливість реалізувати завдання зі збереження пам’яток мистецтва радянської доби та водночас виконати вимоги декомунізації з очищення громадського простору від тоталітарних символів, – розповідає Нищук. – Ці високі цілі Музею, гадаю, варті того, щоб інституція в майбутньому розраховувала на статус національної».
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті