Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Архітектори представили візуалізацію проекту реконструкції Тернопільського замку та прилеглої до нього території.
20 листопада Архітектурна Майстерня ФОП Вербовецького Ю. В. презентувала проект реконструкції Тернопільського замку. Під час археологічних польових досліджень було виявлено нові оборонні споруди, що в перспективі використовуватимуться в туризмі.
«Торік в грудні була прийнята оновлена програма охорони культурної спадщини, – розповідає про знахідку заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Ця програма не була формальною, бо включила в себе три нових блоки: проведення археологічних досліджень, завдяки цьому вдалось спрямувати деякі кошти на ці потреби; другий блок – знакування пам’ятника архітектури та археології. Третій блок – відтворення історичного обличчя міста». Під час археологічних досліджень знайшли західну стіну та південно-східний кут замку. Також, було виявлено внутрішні краї глибоких ровів, які оточували замок з півночі та сходу. Окрім цього, знайшли залишки кам’яної огорожі замкового подвір’я ХІХ століття, повідомляє портал 20 хвилин.
Як повідомляли в Facebook спільноті «Урбаністи Тернополя», знахідку можна додати до нової експозиції. «Більшість артефактів збереглися до наших днів і знаходяться у товщі ґрунту, а отже вони є не тільки новими записами в історії, а й матеріальною історичною цінністю, яку можна розкрити й експонувати для огляду туристів, а також доповнити туристичною інфраструктурою», – пояснюють в майстерні Вербовецького.
Тернопільський замок – це пам’ятка національної архітектури. Саме тому, презентований візуальний проект, в першу чергу, має на меті сприяти розвитку міського туризму в Тернополі. Це дає місту нові можливості влитись у чинну мережу замкового туризму на Західній Україні.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті