Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Національний банк розпочинає обговорення про можливість оптимізації обігу монет дрібних номіналів.
Національний банк України пропонує запровадити в Україні механізм заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків за товари (роботи, послуги), з метою вилучення дрібних монет з обігу, про це повідомили у прес-службі НБУ.
Виготовлення монет дрібного номіналу (1-5 коп.) перевищує їх вартість, тому було запропоновано перейняти міжнародний досвід (Австралія, Данія, Ізраїль, Канада, Нідерланди, Норвегія, Сінгапур, Угорщина, Чехія, Швейцарія, Швеція та ін.). Нацбанк пропонує два шляхи вирішення даної проблеми:
перший – одномоментне вилучення з обігу монет дрібних номіналів (монети перестають бути засобом платежу, можливий великий резонанс від заходу, значна кількість монет надходить до центрального банку щоденно, постає проблема їх знищення);
другий – припинення карбування монет із поступовим виведенням їх з обігу (легкість у впровадженні, добровільна основа, процес вилучення довший, монети перебувають в обігу у якості засобу платежу, немає проблеми знищення).
З огляду на це, Національний банк України підготував проект Постанови «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», рішення якого пропонується до обговорення. Згідно з постановою передбачається: припинення карбування монет номіналами 1, 2, 5 копійок; встановлення правил заокруглення загальної (у чеку) суми покупки, у разі відсутності монет і у покупця, і у продавця; під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься; населення і надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа – встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп.
Як зазначає Національний банк, рішення не матиме прямого впливу на показники інфляції. За даними Нацбанку, це підтверджує досвід таких країн як Данія, Швеція, Норвегія, Угорщина та Чехія.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті