Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Житомирі вводять в обіг екологічну «валюту» – кліматичні краплі, повідомляє Ecotown.
Мобільний додаток, що відстежує та винагороджує мешканців міста за їх внесок у захист довкілля розробило ТОВ «КТ-Енергія». Даний проект реалізовують в рамках політики підвищення енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики та скорочення викидів парникових газів обласного центру.
Платформа «Кліматичні краплі» слідкує за діями містян та нараховує їм бали. «Кліматична крапля – це 1 кг парникового газу СО2, який завдяки екологічним діям учасників платформи не потрапляє до атмосфери, – пояснюють у Житомирській міській раді. – Кожен такий учасник скорочує викиди парникових газів і упродовж року може утворити 500 і більше кліматичних крапель».
Додамо, що 29 листопада представники управління освіти, департаменту економічного розвитку Житомирської міськради та Агенції розвитку обласного центру спільно з директором ТОВ «КТ-Енергія» винагородили своєрідною екологічною «валютою» представників 29-ти шкіл.
Приміром, за пересування містом на велосипеді протягом дня можна накрутити педалями кліматичних крапель на чашку кави чи тістечко в кафе, замінити у будинку лампочки на енергоефективні світлодіоди, можна отримати знижку на вікна або нову сантехніку», – розповідає директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.
На даний момент кліматичні краплі можна обміняти на знижки, бонуси та інші інструменти лояльності у кафе «Мандри» (вул. Перемоги, 1), ресторації «Це Щось» (вул. Театральна, 13), салоні з продажу вікон, дверей та відповідних аксесуарів «ОКЕАН» (вул. Чуднівська, 92).
Додамо, що у 2018 році планується, що кількість учасників платформи сягне 100 тис. осіб. На платформі буде 50 000 000 одиниць «крапель», що свідчитиме про скорочення викидів парникових газів на 50 000 тонн.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті