Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології провели опитування українців, щодо ставлення населення до утилізації відходів. Опитування проводили з 23 жовтня по 5 листопада у 87 населених пунктах, повідомляє Еcotown.

gazeta.ua
За результатами опитування 88% українців вважають проблему поводження з відходами важливою. Проте майже половина респондентів (49%) не знають, що відбувається зі сміттям після того, як воно потрапляє до смітника.
Сортуванням сміття займаються лише 29% респондентів. Опитувані повідомили, що сортували б сміття, якби мали для цього необхідні умови (86%). Зокрема 66% респондентів вказали, що вони не сортують відходи, бо не мають спеціальних контейнерів. Також, понад половина опитаних (58%) повідомили, що не знають розташування пунктів прийому вторсировини. Саме тому, 34% людей спалюють сміття, більшість з яких становить сільське населення – 71%. Компостують відходи 68% опитаних селян та 22% містян.
Небезпечними респонденти називають відходи хімічної промисловості (87%), електронне та електричне обладнання, батарейки (67%), та 60% опитаних згадали про відходи медичних закладів та хімічні засоби сільськогосподарського призначення. Проте, більшість опитаних знаючи про шкоду батарейок та люмінесцентних ламп викидають їх разом зі звичайним сміттям (61%).
Нагадаємо, на початку 2018 року в Києві встановлять 150 контейнерів для використаних батарейок, лампочок та ртутних термометрів.
Говорячи про варіанти поводження з відходами, більшість опитаних відмітили переробку відходів (80%), за повторне використання (пляшок, речей) висловилося 54%.
На думку респондентів, інформаційно-просвітницька робота муніципалітету щодо правильного поводження з відходами є недостатньою (81%). Також, третина респондентів вважає, що утилізація відходів повинна входити до квартплати. 37% опитаних вважають, що громадяни нічого не повинні платити. У свою чергу, додатково платити за утилізацію сміття готові 45% опитаних.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті