Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Розширення велосипедної інфраструктури в європейських містах може щороку запобігти 10 000 передчасних смертей.

Yves Herman/Reuters

До такого висновку дійшли в Барселонському інституті глобального здоров’я, повідомляє сайт Citylab. У дослідженні співробітники інституту намагались оцінити зв’язок між популярністю подорожі на велосипеді та смертністю.

Якщо взяти за приклад Лондон, в якому 24,7% всіх подорожей здійснюється на велосипеді, то було виявлено, що кожного року 1210 особи помирають передчасною смертю.

Покращення велосипедної інфраструктури може зменшити смертність у місті за трьома ключовими чинниками: якість повітря, здоров’я населення та зіткнення. Облаштування нових велосипедних доріжок заохочуює людей вибирати інші форми переміщення, крім ходьби, та збільшує їхню фізичну активність. Окрім цього, скорочується обсяг викидів парникових газів. Зменшується й кількість автотранспорту, що впливає на зменшення кількості зіткнень.

Варто зауважити, що межа у 25% не є максимальною — Копенгаген та Амстердам давно подолали її. Проте 25% дозволяють містам зосередити увагу на інших заходах: зокрема, заборона автомобілів у місті або суттєве зменшення дорожнього простору, відведеного для них.

Нагадаємо, «Хмарочос» розповідав, як мають виглядати столичні вулиці після реконструкції, аби бути комфортних для усіх. Щоб відчути цю різницю, «Хмарочос» вибрав п’ять вулиць, на яких цього року був зроблений капітальний ремонт чи реконструкція, проконсультувався з транспортним спеціалістом Максимом Дорошем та уявив, якими б вони могли бути, якби були справді «європейськими».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button