Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Вартість демонтажу радянського герба зі щита «Батьківщини-матері», в рамках декомунізації, коштуватиме 500 тисяч гривень.

24tv.ua
Зі щита монумента планують зняти радянський герб, проте, якщо його чимось замінять, вартість робіт зросте до восьми мільйонів гривень, повідомляє ТСН.
Про демонтаж герба на щиті повідомляла прес-служба Департаменту культури Київської міської державної адміністрації ще у січні минулого року.
«Під гербом нічого немає, якщо його прибрати – залишиться величезна діра», – пояснює головний інженер Інституту сталевих конструкцій імені Шимановського Володимир Пасечнюк. За його словами, лише інженери інституту знають, як вирізати шестиметровий радянський герб.
Проте демонтаж супроводжує низка проблем. Зокрема, в середині статуї гулятиме вітер, вирізаний двотонний шмат сталі буде важко спустити на землю, а затулити майбутню дірку потрібно матеріалом такого ж кольору і рельєфу. Про це інженери зараз не говорять, адже якщо замінювати елемент монумента, вартість демонтажу збільшиться в рази.
Окрім цього, як зазначив директор Музею історії України у Другій світовій війні Іван Ковальчук, монумент захищений авторським правом – родичі скульптора не погоджуються змінювати витвір. Ковальчук додав, що «Батьківщина-мати» охороняється державою.
Додамо, Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» встановлено заборону на використання та пропаганду символіки тоталітарних режимів, зокрема герба СРСР. Окрім «Батьківщини-мати» в перелік досі не демонтованих об’єктів, що підпадають під закон про декомунізацію, входять пам’ятник Щорсу та Арка дружби народів.
Водночас, дана заборона не поширюється на випадки використання такої символіки у творах мистецтва, створених до набрання чинності цього Закону.
Нагадаємо, «Хмарочос» розповідав про історію створення монументу.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті