Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25538 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З 1 січня у Польщі почали діяти нові правила працевлаштування іноземних громадян. Тепер є два документи, які надають право легально працювати українцям у Польщі: дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну працю. І тільки за умови отримання одного з них працевлаштування вважатиметься легальним.
Якщо пошук роботи у Києві не дає бажаного результату, або є інші мотиви для працевлаштування за кордоном, можна розрахувати на захищеність, забезпечену на законодавчому рівні сусідньої держави. Попри це слід бути готовим до будь-яких ситуацій.
Поточна ситуація та прогнози
У 2018 році Польща планує прийняти на роботу понад два мільйони українців. При цьому півтора мільйони там вже працюють офіційно, і ще близько 500 тис. наших громадян – без реєстрації.
Щоб захистити свої права
під час роботи за кордоном, варто:
Перш ніж шукати «іноземні» вакансії у Києві, ознайомтесь із трудовим законодавством країни, до якої збираєтесь на роботу;
Якщо ви отримуєте зарплатню не у повному обсязі або не отримуєте її взагалі, проінформуйте про це безпосереднього замовника: можливо, у цьому винен недобросовісний підрядник;
Об’єднуйтесь з іншими працівниками, які опинились у аналогічній ситуації, адже на одного робітника легше натиснути;
Якщо діалог з замовником виявився безрезультатним, дійте іншими законними шляхами: організовуйте акції протесту, звертайтесь до правоохоронних органів, залучайте громадськість. Пам’ятайте, що подібні дії ефективні лише за умови що ви працюєте легально;
У разі пограбування та втрати документів за кордоном в першу чергу потрібно звертатися до поліції, а потім українського консульства. Тому перед виїздом дізнайтесь адреси та контактні телефони найближчих посольств та консульств.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті