Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На спільнокошт-платформі «Велика Ідея» винахідник Андрій Яремич з партнерами збирає 200 тисяч гривень на реалізацію проекту Cyber Ponic One.
Це компактна мікроферма на базі ультрапоніки, світлодіодного освітлення зі змінним спектром, розумних датчиків й інтелектуальної системи управління. Тут використані принципи, подібні великим фермам закритого типу.
У 2016 році київський винахідник Андрій Яремич у співпраці з проектом Meconomica презентував громадськості прототип домашньої мікроферми на базі цієї технології з власними вдосконаленнями, додавши до неї систему адаптивного освітлення та інтелектуального контролю.
У 2017 році розробкою зацікавився проект GrowPro, який шукав технічні рішення для віддаленого керування процесом вирощування з можливістю аналізу параметрів і залученням сторонніх експертів. Так з’явився Cyber Ponic One – перше рішення, що об’єднує в собі пристрій для вирощування і платформу для експериментів і колаборації.
Таку установку можна встановити вдома або в офісі і забезпечувати себе свіжою зеленню. Можна об’єднуватися з іншими користувачами, ділитися даними, рецептами і брати участь в спільних дослідженнях. А можна збирати мегаферми і управляти віддалено з будь-якої точки світу, підключаючи професійних агрономів чи розумні системи на базі нейромереж, вважають автори розробки.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті